Lai nodrošinātu vislabāko lietošanas pieredzi, mūsu vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Jūs varat pieņemt vai noraidīt mūsu sīkfailus, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām vai apmeklējot mūsu lapu “Sīkdatņu politika”. Noklusējuma opcija “nepiekrītu” tiek piemērota gadījumā, ja netiek izdarīta izvēle un atteikums neierobežos Jūsu lietotāja pieredzi. Jūs varat atsaukt Jūsu piekrišanu jebkurā brīdī izmainot pārlūka iestatījumus vai dzēšot sīkdatnes. Vairāk informācijas
Ārkārtējā situācija un tās ierobežojumi izmainīja ikviena ikdienas gaitas – ēku slēgšana, daļēja darba pārtraukšana vai došanās ilgstošā prombūtnē no mājokļa –, tādējādi krasi samazinot ūdens patēriņu. Zemā patēriņa dēļ ūdens sastāvas jeb stagnē, tādēļ var tikt ietekmēta ūdens kvalitāte, kas visbiežāk var tikt saistīta ar pasliktinātu ūdens garšu, smaržu vai krāsu (duļķainību). Taču veselībai lielāko risku var radīt leģionellu baktēriju savairošanās sastāvējušā ūdenī un ar tām saistītā leģioneloze jeb Leģionāru slimība. Plašāku informāciju par leģionelozi lasīt – ŠEIT.
Atsākot ikdienas gaitas pēc Covid-19 izraisītās dīkstāves, jāievēro vairāki noteikumi, lai nodrošinātu, ka aukstais un karstais ūdens ir drošs lietošanai gan mājoklī, ja tajā ilgstoši Jūs neesat bijuši, gan darbā.
Lai dzeramais jeb aukstais ūdens būtu drošs lietošanai:
Lai karstais ūdens būtu drošs lietošanai, jāveic analogi pasākumi, kā ar auksto ūdeni, kā arī jāveic papildu pasākumi, lai novērstu risku inficēties ar leģionelozi:
Jāatceras, ka nevar inficēties ar leģionellām, dzerot ūdeni vai tajā peldoties un mazgājoties vannā! Lai radītu slimības simptomus, baktērijām ir jānokļūst cilvēka plaušās – ieelpojot ar baktērijām piesārņotas ūdens daļiņas (aerosolu), kas rodas, lietojot dušu, virpuļvannu vai no gaisa ventilācijas un kondicionēšanas sistēmām, kā arī aizrijoties ar ūdeni un tādā veidā tam nokļūstot plaušās.
Detalizēta informācija par nosacījumiem, kas jāievēro legionellozes slimības profilaksei, atrodama Veselības inspekcijas tīmekļvietnē – ŠEIT.