Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Līdz ar silta pavasara atnākšanu, RNP pakāpeniski pārtrauks apkures sezonu

2024-04-26

Sākoties vienmērīgi siltam laikam, maija pirmajās dienās namu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” uzsāk atslēgt apkuri mājās, kas pieslēgtas centralizētajai siltumapgādei. Vairumam māju apkuri atslēgt plānots divu dienu laikā – 2. un 3. maijā.

Pārtraukt apkures sezonu RNP uzsāk tad, kad siltais laiks ir nostabilizējies. Tas nozīmē, ka vismaz trīs diennaktis pēc kārtas gaisa temperatūra ir pārsniegusi +12 °C, turklāt ne brīdi nav bijusi zemāka par +7 °C. Tāpat svarīgi, lai arī nākošajās trīs diennaktīs laika prognoze ir tāda pati vai siltāka, kā arī nav gaidāmi ilgstoši nokrišņi.

Savukārt  pirms apkures sezonas beigām, pavasara mainīgajos laikapstākļos, apkuri regulē gudrās tehnoloģijas. Katrai RNP apsaimniekotajai mājai ir automātisks siltummezgls – kad gaiss laukā iesilst virs +12 °C, apkure atslēdzas automātiski. Tāpēc iedzīvotājiem nav jāsaņem un nav jāapmaksā apkure, kad tā nav vajadzīga. Temperatūrai pazeminoties, apkure atkal pieslēdzas.

Iedzīvotāji var izvēlēties apkuri atslēgt ātrāk vai vēlāk

Ja iedzīvotāji vēlas atšķirīgu apkures atslēgšanas datumu, dzīvokļu īpašniekiem par to jāpieņem kopības lēmums vai jāievēl pilnvarotā persona un jāinformē RNP.

Dzīvokļu īpašnieku kopība arī var lemt gada siltajos mēnešos apkures sistēmu iestatīt dežūrrežīmā. Tad, piemēram, ja pavasarī, jau pēc apkures sezonas beigām, gaisa temperatūra ilgstoši nokrītas zem +5 °C, apkures sistēma automātiski ieslēgsies.

Vasaras remontu laikā – jāievēro noteikumi

Pēc apkures sezonas beigām sākas radiatoru un dvieļu žāvētāju nomaiņas laiks. Atgādinām, ka šie darbi pirms uzsākšanas noteikti jāsaskaņo ar pārvaldnieku, lai nejauši nekaitētu mājas kopējai apkures sistēmai. Par nesaskaņotu radiatoru mainīšanu dzīvokļa īpašniekam var tikt piemērots naudas sods, un, ja to jauda ir mājai nepiemērota, no jauna uzstādītos radiatorus var būt atkal jāmaina.