Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

A/s „Rīgas siltums” aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību namu drošībai, lai neapzagtu individuālos siltummezglus

2014-01-22

A/s „Rīgas siltums” aicina daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus pievērst uzmanību drošībai namos, jo pēdējā laikā pieaugusi ēku individuālo siltummezglu (ISM), kas parasti atrodas māju pagrabos, apzagšana. Uzņēmuma dati liecina, ka Rīgā teju trīskāršojies daudzdzīvokļu namos ierīkoto ISM apzagšanas gadījumu skaits. 2012. gadā tika apzagti 28 siltummezgli, radot zaudējumus vairāk nekā 18 tūkst. eiro apmērā. 2013. gadā apzagti 79 siltummezgli, radot zaudējumus vairāk nekā 49 tūkst. eiro, bet šogad pusmēneša laikā apzagti jau deviņi siltummezgli.

A/s „Rīgas siltums” valdes loceklis Uģis Osis uzsver: „Apzogot ēkas siltummezglu, tiek pārtraukta ēkas karstā ūdens apgāde un apkures sistēmas darbība. Apkures sezonā, pie zemām ārgaisa temperatūrām – ziemas aukstākajā laikā, tas ir īpaši aktuāli, jo var radīt ēkas siltumapgādes komunikāciju sasalšanu. Jāatgādina, ka māju siltummezgli un tur atrodošās iekārtas ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, kas nozīmē, ka izlaupot siltummezglu, tiešā veidā vislielākos zaudējumus cieš mājas iedzīvotāji.”

SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe stāsta: „Diemžēl zādzības, kad tiek bojātas vai nozagtas dzīvojamās mājas kopīpašuma daļas, piemēram, ēkas siltumapgādes sistēmas daļas vai liftu aprīkojums, mēdz notikt. Nereti zagļi ir labi aprīkoti un salīdzinoši īsā laikā spēj atvērt arī metāla durvis. No visiem risinājumiem, kā izsargāties no šādām situācijām un neplānotiem izdevumiem, kā optimālākā jāmin tehniskās apsardzes ierīkošana. Pieredze liecina, ka arī tajās mājās, kurās ISM iekārtas iepriekš ir nozagtas, dažās ēkās pat divas reizes gada laikā, pēc signalizācijas uzstādīšanas zādzības vairs nav reģistrētas.”

Lai gan visi ISM ir aprīkoti ar dzelzs durvīm, nepiederošas personas individuālajā siltummezglā iekļūst izlaužot gan sienas, gan sabojājot ieejas durvju slēdzenes, kā arī ar griezējdegļu palīdzību metāla durvīs tiek izgriezti caurumi. Siltummezglos pārsvarā tiek zagti automātikas vadības bloki, cirkulācijas sūkņi, karstā ūdens un apkures sistēmas izpildmehānismi, procesori, termometri, manometri, piebarošanas ūdens skaitītāji. Nereti ir gadījumi, ka zādzības laikā tiek sabojātas palikušās siltummezgla iekārtas, elektrokabeļi, cauruļvadi un to fasondaļas. Nozagto iekārtu izmaksas mērāmas vairākos simtos eiro.

„A/s „Rīgas siltums” darbinieki operatīvi reaģē uz šādiem gadījumiem, informējot par to arī policiju. Uzņēmums atjauno karstā ūdens un apkures sistēmu darbību maksimāli īsos termiņos pagaidu pieslēguma variantā, tomēr tās ir izmaksas, kuras dzīvokļu īpašnieki varētu investēt mājas apsaimniekošanā,” norāda a/s „Rīgas siltums” valdes loceklis Uģis Osis.

Lai novērstu apzagšanas riskus un nodrošinātu mājas kopīpašuma iekārtu saglabāšanu, uzņēmums iesaka ēku dzīvokļu īpašniekiem izvērtēt iespēju un aprīkot ēku siltummezglu telpas ar signalizācijas sistēmām, kas izmaksā lētāk, nekā atjaunot nozagtās iekārtas.

A/s „Rīgas siltums” aicina namu iedzīvotājus būt aktīvākiem un ziņot par aizdomīgiem trokšņiem namu pagrabos policijai, ēkas pārvaldniekam, vai arī a/s „Rīgas siltums” Klientu palīdzības dienestam pa diennakts bezmaksas tālruni 80000090.

A/s „Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. 77 % no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometri, no kuriem 74 % atrodas a/s „Rīgas siltums” īpašumā.

Papildinformācija: A/s „Rīgas siltums” Informācijas daļas vadītāja Linda Rence, tālr. (+371)67017226; mob. tālr. (+371) 26445709; e-pasts linda.rence@rs.lv ; interneta vietne: www.rs.lv