Informācijas tālrunis: 8900

Aicinām piedalīties diskusijā “Atbalsta programmas daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai”

2023-05-02

Aicinām pievienoties uz SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) organizētu diskusiju otrdien, 9. maijā plkst. 10.00-12.00, Rātsnama sēžu zālē, Rātslaukums 1, Rīgā. Diskusija veltīta tēmai “Atbalsta programmas daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai”, kā ietvaros plānots RNP klientus detalizēti iepazīstināt ar pieejamiem instrumentiem, lai īstenotu māju atjaunošanu.

 

Pasākumā piedalīsies:

 • Laila Keisele, RNP valdes locekle
 • Edmunds Valantis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs
 • Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs
 • Selīna Vancāne, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja
 • Kaspars Loža, nama Dzelzavas ielā 90 pārstāvis
 • Toms Rancāns, nama Mūrnieku ielā 14 pārstāvis.

 

Pārtraukums no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.30.

Pēc pārtraukuma ar noderīgu informāciju un prezentācijām uzstāsies:

 • Oskars Skrastiņš, RNP māju atjaunošanas nodaļas vadītājs – “Kas jāņem vērā kopībai, uzsākot dalību kādā no atbalsta programmām, pārvaldnieka pieredze īstenojot projekta vadību“;
 • Gatis Silovs, Ekonomikas ministrijas Enerģētikas finanšu instrumentu departamenta direktors – “Energoefektivitāte – kā galvenais virzītājs ceļā uz ēku renovāciju”;
 • Ieva Vērzemniece, ALTUM energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja – “ALTUM atbalsta programmas – ēku energoefektivitātes veicināšana un atbalsts remontdarbu veikšanai“;
 • Irīna Miķelsone, Būvju sakārtošanas pārvaldes priekšniece – “RD atbalsta programmas – fasāžu renovācija, bīstamības novēršana, iekšpagalmu labiekārtošana“;
 • Jānis Ikaunieks, Rīgas enerģētikas aģentūras direktors – “Mazāki rēķini, lielāks komforts, sakārtota vide – motivējošie faktori ēkas atjaunošanai“.

Diskusija tiks pārraidīta portālā Delfi.lv, kā arī pēc diskusijas būs pieejamas jau izvērstākas prezentācijas un konsultācijas par atbalsta programmām, ar ko iepazīstinās Rīgas domes un ALTUM pārstāvji.

  

Par kampaņu:

Eiropas Komisija uzstādījusi mērķi līdz 2030. gadam atjaunot 35 miljonus ēku, kas ir neefektīvas energoresursu izmantošanā. Ko tas nozīmē Latvijai un Rīgai kā Eiropas Savienības daļai?

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimnieko aptuveni pusi no daudzdzīvokļu mājām Rīgā, kuru klienti iesaistās dažādās daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas programmās gan valsts, gan pašvaldības līmenī. Rīgas pilsētas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānā noteikts mērķis – līdz 2030. gadam nosiltināt 2000 daudzdzīvokļu ēku. Kā kopīgi sasniegt šo mērķi? Kādi būtu instrumenti, lai kāpinātu esošos tempus māju renovāciju apjomam?

Diskusijā aicināsim paust viedokli un redzējumu par to, kādi instrumenti jau šobrīd pieejami, lai īstenotu ēku atjaunošanu, kā arī, kas būtu tie mehānismi, lai kāpinātu tempus daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai.