Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Apkure atslēdzas, ārā gaisa temperatūrai sasniedzot +12 grādu atzīmi

2022-11-09

Šobrīd pieejamā laikapstākļu prognoze liecina par to, ka tuvāko dienu laikā āra gaisa temperatūra sasniegs līdz pat +14 grādu atzīmi. SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) atgādina, ka visas tā apsaimniekošanā esošās ēkas ir aprīkotas ar automātiskiem siltummezgliem, kuri pārtrauc apkures padevi brīdī, kad āra gaisa temperatūra sasniedz jau +12 grādu atzīmi.

 

Šajā gadā rudens ir neierasti silts, jau šobrīd pārspēti vairāki siltuma rekordi ne tikai oktobrī, bet arī novembrī.

 

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: “Šis gads atšķiras no iepriekšējiem gadiem ar neierasti ilgu āra gaisa temperatūras periodu, kas ir pietiekami silts, lai apkures sistēmas nestrādātu pilnā apjomā. Kad āra gaisa temperatūra pat novembra otrajā nedēļā bieži sasniedz un pārsniedz +12 grādu atzīmi, tad centralizētās apkures sistēmas siltummezgls pārtrauc darbu un siltuma padevi dzīvokļiem. Tas ir vērtējams pozitīvi, jo šajos energokrīzes apstākļos sniedz iespēju mājsaimniecībām ietaupīt finanšu līdzekļus, siltumenerģija apkurei netiek tērēta, tādejādi par to nav jāmaksā.”

 

Būtiski sekot līdzi āra gaisa temperatūrai, un pirms pieteikuma iesniegšana pārvaldniekam par aukstiem radiatoriem, tomēr pārliecināties par āra gaisa temperatūras apmēru, ja tā ir +12 vai vairāk grādi, apkures sistēma strādā atbilstoši iestatījumiem.

 

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pakalpojumu nodrošināšanas pārvaldes direktors Marģers Počs: “Šajā gadā novērojam ļoti lielu gadījumu skaitu, kad dzīvokļu īpašnieki iejaucas apkures sistēmas darbā. Piemēram, tiek veikti mēģinājumi patvaļīgi gaisot sistēmu, kā rezultātā sistēmā pazūd spiediens un apkures padeve dzīvokļiem tiek traucēta vai pat apturēta pilnībā. Diemžēl šādas ziņas ir bieža parādība dzīvokļu īpašnieku saziņas platformās – ja saskaraties ar piedāvājumiem patvaļīgi gaisot sistēmu, nekavējoties aiciniet to nedarīt – ja notiks iejaukšanās apkures sistēmā – tā pārtrauks normāli funkcionēt un būs nepieciešams to stabilizēt no jauna, kas aizņem laiku.”

 

Kā jau ziņots iepriekš, apkures sezona šajā gadā RNP apsaimniekotajās mājās centralizēti tika uzsākta 10.oktobrī. Apkures pieslēgšana tradicionāli aizņem laiku līdz vienai nedēļai, savukārt sistēmas stabilizēšanas darbi ilgst līdz divām nedēļām, sistēmu bojājumu gadījumos, ko izraisa negodprātīga kaimiņu rīcība – darbi var ilgt pat mēnesi.

 

Atgādinām, ka gadījumos, ja radušās finansiālas grūtības, jāvēršas Rīgas Sociālajā dienestā. Papildu informācija pieejama, zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta BEZMAKSAS informatīvo tālruni 80005055, ārpus darba laika darbojas balss pastkastīte, vai darba dienās darba laikā pa Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048. Aktuālā informācija mājas lapā: www.ld.riga.lv.