Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Apkuri iespējams pieslēgt ātrāk

2015-09-21

Jau pavisam tuvu ir gada aukstie mēneši. Šobrīd vēl laikapstākļi lutina – tik ļoti pierastais rudens drēgnums vēl nav pienācis, taču vairs nav aiz kalniem. Kad plānots pieslēgt apkuri dzīvojamām mājām?

Lielākajā daļā “Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimniekoto māju ir ieviesta automatizētā siltumapgādes sistēma, kas ik gadu gan pieslēdzas, gan atslēdzas automātiski atbilstoši āra gaisa temperatūrai. Proti, tiklīdz ārā gaiss paliks arvien aukstāks, apkures sistēma automātiski sāks darboties un pielāgosies pakāpeniski – jo aukstāks būs ārā, jo intensīvāk darbosies apkures sistēma, lai nodrošinātu mājas iedzīvotājiem siltumu un komfortu dzīvokļos.

Šogad, 2015./2016. gada apkures sezonu plānots sākt oktobra vidū. Protams, apkures sezonas uzsākšana atkarīga no laikapstākļiem, tāpēc precīzu dienu paredzēt ir visai grūti.

Gadījumā, ja dzīvokļu īpašnieki vēlas sākt apkures sezonu ātrāk vai vēlāk par provizoriski noteikto periodu, mājas dzīvokļu īpašnieku kopība par apkures sezonas uzsākšanu var lemt, pieņemot kopības lēmumu, sasaucot kopsapulci vai veicot aptauju un nosakot vēlamo apkures sezonas uzsākšanas datumu, iesniedzot lēmumu pārvaldniekam. Par apkures pieslēgšanas dienu lēmumu var pieņemt arī mājas pilnvarotais pārstāvis. Kopsapulces un aptaujas protokolu paraugi pieejami ŠEIT.

Kāpēc lēmums jāpieņem visiem mājas iedzīvotājiem, kāpēc to nevar darīt individuāli?

Apkures pakalpojums tiek nodrošināts mājai kopumā, nevis katram dzīvoklim atsevišķi, līdz ar to par pakalpojumu jālemj mājas dzīvokļu īpašnieku vairākumam vai mājas dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajam pārstāvim.