Informācijas tālrunis: 8900

Ar kopības lēmumu daudzdzīvokļu māju centralizēto siltumapgādi iespējams pārtraukt ātrāk

2021-04-19

SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) klienti var pieņemt lēmumu par centralizētās siltumapgādes ātrāku pārtraukšanu. Līdz siltumapgādes pārtraukšanai dzīvojamās mājās, kurās dzīvokļu īpašnieku kopība nebūs pieņēmusi lēmumu par apkures sezonas pārtraukšanu, automatizētā siltumapgādes sistēma nodrošina automātisku siltuma padeves pielāgošanos atbilstoši āra gaisa temperatūras svārstībām, tādējādi nodrošinot, ka pavasara sezonā mājas netiek pārkurinātas un siltumenerģija apkurei tiek patērēta tikai nepieciešamajā apjomā, uzturot dzīvokļos komfortablu temperatūru.

Dzīvokļu īpašnieki var noteikt siltumenerģijas piegādes atslēguma datumu, noslēdzot apkures sezonu ātrāk, mājas pilnvarotā persona, biedrība vai dzīvokļu īpašnieku kopība var pieņemt lēmumu (aptaujas formā) un iesniegt to RNP elektroniski, kopības lēmumu parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz vienoto e-pasta adresi rnparvaldnieks@rnparvaldnieks.lv, atstājot lēmumu pastkastē pie RNP Klientu apkalpošanas centriem vai ar pasta starpniecību nosūtot uz RNP juridisko adresi – Aleksandra Čaka iela 42, Rīga, LV-1011.

Pagājušajā gadā centralizētās siltumapgādes pakalpojumu pārtraukšanu RNP veica no 5. līdz 7. maijam, balstoties uz temperatūras rādījumiem. Lielākajā daļā RNP apsaimniekoto dzīvojamo māju darbojas automatizēta apkures sistēma, kas nodrošina automātisku siltuma padeves pielāgošanos atbilstoši āra gaisa temperatūras svārstībām. Apkures intensitāte pakāpeniski samazināsies, un mājas apkures sistēma atslēgsies, kad āra gaisa temperatūra ievērojami paaugstināsies. Ja rodas aizdomas, ka automatizētā apkures sistēma nefunkcionē atbilstoši āra temperatūras svārstībām, lūgums pieteikt šo problēmu, zvanot PS “Siltumserviss Rīga” (SSR) uz bezmaksas diennakts tālruni 80000610 vai aizpildot pieteikuma formu SSR mājas lapā http://www.siltumserviss.lv/zino, vai uz RNP informatīvo tālruni 8900 darba dienās no plkst. 8.00 līdz plkst. 20.00.

Savukārt, uzsākta apkures sezona tika jau 2020. gada 11. septembrī, jo RNP saņēma mājas pilnvarotās personas iesniegumu ar lēmumu par apkures pieslēgšanu. Informējam, ka RNP saviem klientiem par savlaicīgi nesamaksātiem rēķiniem ārkārtējās situācijas laikā (un arī šobrīd, kad ārkārtējā situācija ir atcelta, līdz turpmākiem paziņojumiem) nepiemēros nokavējuma procentus, kā arī līgumsodu.