Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Ar šķirot motivējošām aktivitātēm Pļavniekos turpinās Rīgas apkaimju šķirošanas meistarklase “Viegli šķirot pareizi!”

2022-06-20

Ja šķiro, tad dari to pareizi! Mēs ikviens ar pārdomātu un mērķtiecīgu šķirošanu varam samazināt savus izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu. Tādēļ Rīgā norisināsies šķirošanas meistarklases, ko organizē vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) iesaistoties arī Valsts vides dienestam. Trešā meistarklase iedzīvotājiem notiks jau 28. jūnijā plkst. 16.00 Pļavnieku Zaļajā birzī, Augusta Deglava un Andreja Saharova ielu krustojumā.

 

Ieguvumi no atkritumu šķirošanas ir dažādi – vides sakopšana, dabas resursu un ekoloģijas saudzēšana, arī naudas taupīšana. Ir svarīgi apzināties, kurš konteiners ir atbilstošs katram atkritumu veidam, jo tas ir izšķiroši tālākai atkritumu pārstrādei. Dažreiz šķirošana var likties sarežģīta, piemēram, kad jādomā, kurā konteinerā jāliek majonēzes burciņa, slapjš kartons vai folija, bet izzinot un vairāk runājot arī par nestandarta atkritumiem, šķirošana kļūst pa visam viegla un ierasta ikdienas sastāvdaļa.

 

Rīgas apkaimju šķirošanas meistarklase “Viegli šķirot pareizi!” šoreiz norisināsies jau trešo reizi. Iedzīvotāju interese par atkritumu šķirošanu pieaug, līdz ar to rodas arī vairāk jautājumu par un ap šķirošanu. Īpaši novērtējam iedzīvotājus, kas uz meistarklasēm nāk ar saviem atkritumiem, lai kopā atrastu tiem pareizo konteineru – to aicinām darīt arī turpmāk. Šķirošanas meistarklasēs uz interesentu jautājumiem gatavs atbildēt arī Valsts vides dienests, kas iedzīvotājiem stāsta par valsts izstrādāto vienoto tīmekļvietni www.skiroviegli.lv, kur visiem nodrošināta ērti pieejama informācija par atkritumu dalītas vākšanas iespējām.

 

Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs: “Ikviens cilvēks ar pārdomātu rīcību var krietni ierobežot resursu izšķērdēšanu, piemēram, samazināt pārtikas patēriņu, iet uz veikalu ar iepirkumu sarakstu, sākt šķirot BIO atkritumus, domāt par apģērbu un mantām, kuras iegādājamies un vēlāk izmetam. Rīgā šķirošanas konteineri ir pieejamie pie lielākās daļas daudzīvokļu namiem, visās apkaimēs. Mēs organizējam šķirošanas meistarklases, lai kopā ar Rīgas iedzīvotājiem varētu atsvaidzināt zināšanas par atkritumu šķirošanu un palīdzēt saprast, ka šķirošana var būt viegla, kā arī tādejādi var ietaupīt  ikdienas tēriņus. Tādēļ otrdien aicinām par to pārliecināties meistarklasē Pļavniekos.”

 

Nereti tieši visnozīmīgākā ir šķirošanai piemērota infrastruktūra, proti, konteineru esamība pie dzīvesvietas vai kompakts risinājums pašā mājoklī. SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) akcentē, ka jau kopš šī gada marta sākuma pie daudzdzīvokļu mājām uzstādīti vairāki iepakojuma un stikla konteineri. Šāda jaunu konteineru parādīšanās, veicinājusi iedzīvotāju interesi un aktivitāti atkritumu šķirošanā, tāpēc tieši tagad nozīmīgi ir izglītot iedzīvotājus un palīdzēt rast pareizās atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem un atsvaidzināt varbūt aizmirstas zināšanas.

 

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis:Atkritumu šķirošana kļūst arvien populārāka un arvien vairāk mūsu klientu to izvēlas. Taču, sākot to darīt, rodas arī aizvien jauni neskaidri jautājumi. Lai uz tiem atbildētu un iedzīvotājos veidotu paradumu šķirot, aicinām būt aktīviem piedalīties meistarklasē! Prieks, ka iepriekšējās mūsu organizētajās meistarklasēs piedalījās ģimenes ar bērniem, jo būtiski, lai pareizu atkritumu šķirošanu apgūstam visi kopīgi un tas veidojas kā ikdienas ieradums katrā mājsaimniecībā. Kā arī aicinām iepazīties ar pašvaldības un atkritumu apsaimniekotāju izstrādātu vienotu šķirošanas ceļvedi, kas pieejamas mūsu apsaimniekoto ēku kāpņutelpās. Tagad šķirošanas noteikumi visā Rīgā ir vienādi un saprotami ikvienam.”

 

“Clean R”, “Rīgas namu pārvaldnieks” un Valsts vides dienests, aicina Pļavnieku apkaimes iedzīvotājus apmeklēt meistarklasi, kur mūzikas un laba noskaņojuma pavadījumā vairākās aktivitātes katrs dalībnieks varēs uzzināt ko jaunu, kā arī nostiprināt jau esošās zināšanas par atkritumu šķirošanu. Paralēli meistarklasei apmeklētāji varēs tuvāk izpētīt Latvijā unikālu videi draudzīgu atkritumvedēju mašīnu, kas konteinerus ne vien izber, bet var uzreiz arī izmazgāt. Bet papildu prieku un veldzējumu siltajā vasaras laikā sniegs gards saldējums, pie kura bez maksas varēs tikt ikviens apmeklētājs, kurš spēs drosmīgi atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem par šķirošanu.

 

Jau ziņots, ka saskaņā ar grozījumiem Rīgas domes saistošajos noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā atkritumu šķirošanas iespējām jābūt nodrošinātām pie katras daudzdzīvokļu mājas Rīgā, kurā ir vismaz pieci dzīvokļi. Saskaņā ar noteikumiem dzeltenais vieglā iepakojuma konteiners jāizvieto pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz pieci dzīvokļi, savukārt dzeltenais vieglā iepakojuma un zaļais stikla iepakojuma konteiners jāizvieto pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz 10 dzīvokļu. Šie noteikumi ir saistoši ikvienai daudzdzīvokļu mājai, pie kuras jau ir sadzīves atkritumu konteiners.

 

 

Ielūkojies, kā norsinājās otrā meistarklase, kas notika 2022. gada 31. maijā Ziedoņdārzā:

Please accept marketing-cookies to watch this video. Learn more