Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Atsākti liftu remontdarbi RNP apsaimniekotajās dzīvojamās mājās

2020-08-27

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) 2020. gada augustā veicis atkārtotu iepirkuma konkursu. Konkursa rezultātā ir noslēgts līgums ar SIA “Recept-Holding Lifts” par liftu un to iekārtu remontu. Jau šodien, 27. augustā, apseko un uzsāk liftu remontdarbus pirmajās daudzdzīvokļu mājās, kurās liftu darbība apstājusies.

Šā gada pavasarī pēc domstarpībām ar SIA “Liftu Alianse” vairākiem liftiem netika nodrošināti nepieciešamie remontdarbi. Tā rezultātā, kā arī ievērojot drošības apsvērumu, jūlijā vairāk nekā 30 RNP apsaimniekotajās daudzdzīvokļu mājās bija apturēta liftu darbība. Viens no pārvaldnieka uzdevumiem ir nodrošināt pakalpojumu nepārtrauktību. Lai nekavējoties nodrošinātu liftu remontu, RNP jau jūlija sākumā veica iepirkumu, kas noslēdzās tā paša mēneša beigās, par liftu remontdarbu veikšanu. Iepirkumā pieteicās tikai viens uzņēmums, kas jau pēc iepirkuma procedūras izvirzīja virkni nolikumam un klientu interesēm neatbilstošu prasību, kā rezultātā līgums ar šo uzņēmumu netika noslēgts. Plānoto darbu aizkavēšanās radīja būtiskas neērtības klientiem, augusta sākumā tika atkārtoti rīkots iepirkums, kas noslēdzās 17. augustā. Arī otrajā iepirkumā pieteicās tikai viens uzņēmums – SIA “Recept-Holding Lifts”. Noslēdzot līgumu par liftu un to iekārtu remontu, jau šodien apseko trīs mājas un uzsāk nepieciešamie liftu remontdarbi. Liftu darbība visās dzīvojamās mājās, kurās šobrīd ir pārtraukta to darbība, tiks atjaunota 12 nedēļu laikā.

Atgādinām, ka ņemot vērā izveidojušos situāciju, ka pret SIA “Liftu Alianse” amatpersonām šā gada pavasarī tika uzsākta kriminālprocess, kā arī ārpakalpojuma sniedzējs ilgstoši neizpildīja noslēgtā līguma nosacījumus, kavējot liftu tehniskās apkopi un nepieciešamie remontdarbus, kas jāveic atbilstoši Ministru kabineta 02.03.2010. noteikumiem Nr.195 “Liftu drošības un tehniskās uzraudzības noteikumi”, ievērojot stingri noteiktos termiņos un piesaistot atbilstošas kvalifikācijas personālu. Ņemot vērā neatkarīgo auditora norādījumus, RNP veica iepirkumu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu apturēto liftu darbību.