Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Brīfingā informēja par RNP darbinieku atklātajām iespējamām finanšu mahinācijām uzņēmumā

2012-04-02

Šodien plkst. 16.00, E.Smiļģa ielā 46, aktu zālē, SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe preses brīfingā informēja par RNP darbinieku atklātu iespējamu liela mēroga finanšu mahināciju uzņēmumā.

Piektdien, 30. martā, SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe valdes vārdā vērsās Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ar iesniegumu par iespējamu liela apjoma uzņēmuma līdzekļu zādzību.

Uzņēmuma vadībai ir aizdomas, ka SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” Finanšu pārvaldes augsta ranga darbinieki, sagrozot grāmatvedības datus, no uzņēmuma kontiem, vairākos maksājumos aizskaitījuši 247 000 latu.

Aizdomas par iespējamu līdzekļu zādzību no uzņēmuma radās, ieviešot jaunu finanšu līdzekļu plūsmas kontroles sistēmu, kā arī pateicoties RNP darbinieku vērībai.

Konstatējot iespējamo grāmatvedības datu falsifikāciju, kurā iesaistīti augsta līmeņa finanšu darbinieki, tika veikts neformāls finanšu audits. Tā laikā aizdomas par zādzību apstiprinājās. Informāciju par sagrozītajiem grāmatvedības datiem un visiem iespējami iesaistītajiem darbiniekiem RNP valdes priekšsēdētājs iesniedza Valsts policijas Ekonomikas policijas darbiniekiem.

Šodien Valsts policijas Ekonomikas policijas darbinieki uz aizdomu pamata pēc Krimināllikuma 179. panta 3 daļas, par līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā, aizturēja uzņēmuma Finanšu pārvaldes darbinieku. Darbinieki, kuru līdzdalība grāmatvedības datu sagrozīšanā nav izslēgta, atstādināti no pienākumu veikšanas.

Detalizētāku informāciju par šo iespējamo noziegumu neesam pilnvaroti sniegt, izmeklēšanas interesēs. Tiesības sniegt papildus informāciju ir tikai procesa virzītājam.