Informācijas tālrunis: 8900

Ceturtdien, 17. janvārī, notiks pieredzes apmaiņas konference par ēku atjaunošanu

2019-01-15

Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētā ēku atjaunošanas programma tiks finansēta līdz 2020. gadam, tāpēc jāapzinās, ka pieejamo līdzekļu apjoms ēku renovācijai ir ierobežots. Tāpēc, ja dzīvokļu īpašnieki plāno iesaistīties māju atjaunošanas programmā ar ES līdzfinansējumu, lēmums jāpieņem tuvākajā laikā. Lai uzņēmuma klientiem būtu iespējams iegūt maksimāli daudzveidīgu un izsmeļošu informāciju par ēku atjaunošanu, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) savus klientus aicina piedalīties pieredzes apmaiņas konferencē.

“Šobrīd vairs nav diskusijas par ēku atjaunošanas lietderību. Lēmumu par sava īpašuma atjaunošanu pieņēmuši jau 108 mūsu pārvaldīšanā esošo ēku dzīvokļu īpašnieki. Klienti apzinās, ka iesaistīšanās daudzdzīvokļu māju atjaunošanas programmā ir optimālākais risinājums, kā savest kārtībā savu īpašumu, vienlaikus samazinot siltuma patēriņu, tāpēc nepieciešams piedāvāt klientiem detalizētu un viegli uztveramu informāciju par visiem ēku atjaunošanas aspektiem, ieguvumiem gan īstermiņa, gan ilgtermiņā. Dzīvokļu īpašniekiem jāapzinās laika grafiks, lai paspētu pieteikt savu īpašumu atjaunošanas programmai ar ES līdzfinansējumu. Esmu pārliecināts, ka lielāko interesi izraisīs konferences diskusija par dažādiem ēku atjaunošanas aspektiem, kurā atbildes uz konferences dalībnieku jautājumiem sniegs ne tikai RNP pārstāvji, bet arī AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” (ALTUM), Ekonomikas ministrijas, “Rīgas enerģētikas aģentūras”, Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji, kā arī Igaunijas dzīvokļu īpašnieku asociācijas vadītājs ar pieredzi veselu pilsētas kvartālu kompleksā atjaunošanā,” norāda RNP valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

Konferences prezentācijās un diskusijās tiks apskatīti jautājumi par pieejamajiem finansējuma avotiem daudzdzīvokļu māju atjaunošanai, RNP līdz šim veiktajām aktivitātēm un  sniegto atbalstu dzīvokļu īpašniekiem finansējuma piesaistes nodrošināšanai, līdz šim īstenotajiem projektiem ALTUM un Rīgas pilsētas pašvaldības atbalsta programmu ietvaros.

Konference notiks š.g. 17. janvārī no plkst. 12:00 līdz 16:00 Rīgas pilsētas domes Sēžu zālē, Rātslaukuma 1, Rīgā. Pieredzē dalīsies Rīgā jau atjaunoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārstāvji, RNP māju atjaunošanas projektu vadītāji un viesi no Igaunijas, kā arī piedalīsies Ekonomikas ministrijas, ALTUM pārstāvji.

Konference būs lieliska iespēja noskaidrot jau atjaunoto māju pārstāvju reālo pieredzi ēkas atjaunošanā un iepazīties ar ieguvumu analīzi, uzzināt, kā un kāpēc tiek atjaunotas daudzdzīvokļu ēkas Igaunijā, noskaidrot, kā pieteikties ALTUM finanšu grantam, kā arī uzdot citus interesējošos jautājumus.

Lai pieteiktu dalību konferencē, lūdzam nosūtīt e-pasta vēstuli uz siltinasana@rnparvaldnieks.lv vai saziņai izmantot tālruņa nr. 25483899.

Aicinām konferencē piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus.

Konferences “Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas iespējas” programma pieejama ŠEIT.