Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Darbi, kas jāpaveic pirms došanās atvaļinājumā

2019-05-15

Vai Jūsu prātā jau iezogas domas par atvaļinājumu? Plānojot to, atcerieties ne tikai par biļešu iegādi, viesnīcas numuriņa rezervēšanu un mantām, kas noderēs ceļojuma laikā, bet arī par dzīvokli.

Iesniedziet pārvaldniekam iesniegumu par prombūtni.

Ja plānojat būt prom vairāk kā 3 mēnešus, informējiet pārvaldnieku par Jūsu prombūtni un piesakiet ūdens padeves atslēgšanu un pēcāk arī pieslēgšanu dzīvokļa īpašumā. Izmantojot šo pakalpojumu, Jūs varat neuztraukties par ikmēneša skaitītāju rādījumu iesniegšanu.

Izplānojiet, kā iesniegsiet ūdens patēriņa rādījumus.

Ja Jūsu prombūtnes laiks sakrīt ar ūdens patēriņa rādījumu iesniegšanas datumiem, izplānojiet, kā Jūs tos iesniegsiet: iepriekš pierakstot rādījumus un iesniedzot tos attālināti, izmantojot vortālu e-parvaldnieks.lv vai SMS starpniecību. Ja ūdens patēriņa rādījumi netiks iesniegti, Jums tiks aprēķināts un piestādīts vidējais ūdens patēriņš, ņemot vērā pēdējos 3 mēnešus. Taču, ja rādījumi netiks iesniegti 4 un vairāk mēnešus, tiks aprēķināta un piestādīta ūdens patēriņa starpība atbilstoši Ministru kabineta 2008.gada 9.decembra noteikumiem Nr.1013.

Pārbaudiet ūdensapgādes sistēmu.

Pārliecinieties, ka no krāniem nepil ūdens vai tualetes skalojamā kastē viss ir kārtībā, un tamlīdzīgi. Ja pamanāt problēmu Jūsu ūdensapgādes sistēmā, viens no risinājumiem ir ūdens padeves atslēgšana Jūsu dzīvoklī, lai novērstu lieku ūdens patēriņu vai arī būtu par cēloni avārijas situācijai.

Pabrīdiniet kaimiņus.

Ja Jums ir labas attiecības ar uzticamiem kaimiņiem, palūdziet viņiem pieskatīt dzīvokli. Ja pēkšņi Jūsu prombūtnes laikā būs kāda aktivitāte, kaimiņi zinās, ka jāizsauc policija.

Atstājiet atslēgas uzticības personai.

Pat ja neesat mājās, var notikt kāda ķibele, kā novēršanai var būt nepieciešams iekļūt Jūsu dzīvokļa īpašumā, tādēļ atstājiet dzīvokļa atslēgas Jums uzticamai personai un informējiet pārvaldnieku, kā var sazināties ar šo personu nepieciešamības gadījumā.

Automašīnu atstājiet apsargātā autostāvvietā.

Ja Jūs aizbraucat uz vairāk kā 45 dienām, tad pie mājas mašīnu vai citur, kur Jums nav autostāvvietas atļaujas, labāk neatstāt – to var evakuēt. Ja nav tehniskās apskates, tad to var izdarīt pat ātrāk – pēc 15 dienām.

Neatstājiet mājdzīvniekus vienatnē.

Parūpējaties, ka Jūsu mājdzīvnieks ir atstāts gādīgās rokās – draugu, ģimenes locekļu vai speciālās  dzīvnieku viesnīcās.  Ja dzīvnieka dzīvība ir apdraudēta, kaimiņi var par to sūdzēties policijai un dzīvokļa durvis var arī tikt uzlauztas.

Pārbaudiet logus un aizslēdziet durvis.

Vēdināšanas režīmā atstāts logs var tikt izmantots, lai iekļūtu dzīvoklī. Tādēļ pirms došanās prom no  dzīvokļa, pārbaudiet, ka visi logi ir aizvērti un durvis jāaizslēdz.

Kad viss izdarīts, tad ir mierīgāks prāts un var ar pilnu sirdi baudīt atpūtu. Lai jauks un atpūtu bagāts atvaļinājuma laiks!