Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Ērtāka un vieglāk saprotama atkritumu šķirošana

2018-05-16

Informējam, ka vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” šogad pakāpeniski ievieš tā dēvēto trīs konteineru pieeju, lai Rīgas iedzīvotājiem padarītu atkritumu šķirošanu parocīgāku. Jaunā šķirošanas sistēma paredz plastmasas un papīra iepakojuma savākšanai izmantot vienu konteineru, nevis divus, kā līdz šim. Šobrīd jaunā pieeja ir ieviesta vairāk nekā pie puses no “Clean R” apsaimniekotajiem namiem. Pāreju plānots pabeigt līdz 2019. gada sākumam.

Ieviešot jauno pieeju, pie daļas “Clean R” apsaimniekoto namu Rīgā ir jau izvietoti jaunie, jauktajam iepakojumam paredzētie konteineri, kur drīkst izmest trīs veidu šķirotos atkritumus – makulatūru un kartona iepakojumu, PET pudeles, plastmasu un iepakojuma plēves, kā arī metālu (piemēram, konservu kārbas, dzērienu bundžas u.c.). Tādējādi iedzīvotājiem atkritumu šķirošana kļūst vienkāršāka – sadzīves atkritumi metami vienā, stikls otrā, bet pārējais iepakojums trešajā konteinerā. Pirms izmest atkritumus, ikvienam svarīgi pārliecināties, kādam materiālam paredzēts kāds konteiners, apskatot uzlīmi uz konteinera.

Ir trīs svarīgi iemesli, kādēļ “Clean R” Rīgā ievieš jauno sistēmu:

  1. Jaunā pieeja iedzīvotājiem ir draudzīgāka un vienkāršāka.
  2. Trīs konteineri ierobežotajā pilsētvidē aizņem mazāk vietas. “Clean R” nereti nākas saskarties ar situācijām, kad iedzīvotājiem ir vēlme novietot papildu konteinerus šķirotajiem atkritumiem, taču vietas trūkuma dēļ tas nav bijis iespējams.
  3. Trešais iemesls, savācot trīs atkritumu veidus ar vienu atkritumu izvešanas automašīnu, ir vienkāršāka un videi draudzīgāka loģistika. Tas nozīmē mazāk kaitīgo izplūdes gāzu izmešu atmosfērā, kā arī ietaupīta degviela.