Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Iespēja bez maksas apmainīt remontmateriālus un veidot būvmateriālu maiņas punktus

2021-07-26

Čiekurkalnā, Viskaļu ielā 36, līdz augusta beigām ikvienam tiek piedāvāta iespēja bez maksas nodot vai izvēlēties no remonta pāri palikušās lietas – krāsas un krāsošanas piederumus, apdares materiālus, sausos maisījumus un ķīmiju, interjera detaļas un citus priekšmetus.

Nesen atvērtais remontlietu un būvmateriālu maiņas punkts darbojas kā pilota aktivitāte projekta “Pāreja uz aprites ekonomiku pilsētbūvniecībā (URGE)” ietvaros, kura mērķis ir veicināt aprites ekonomikas principu ieviešanu būvniecības jomā Rīgas pilsētas pašvaldībā.

Maiņas punkts šobrīd darbojas testa režīmā kā izmēģinājuma platforma, lai gūtu izpratni un apkopotu informāciju, kas  palīdzētu ar laiku attīstīt šādu vietu tīklu Rīgā un visā Latvijā.

Rīdzinieku iesaiste, lai šādus punktus varētu atvērt ikviens

Lai pilnveidotu ideju par maiņas punktiem, kuri atbilstu visu lietotāju vajadzībām, projekta autori aicina ikvienu dalīties ar idejām par to, kas šādus maiņas punktus padarītu viņiem saistošus, aizpildot viedokļa anketu, kura pieejama gan maiņas punktā, gan interneta vietnē www.remontmaina.lv.
Apkopotā informācija tiks izmantota maiņas punkta vadlīniju izstrādē, kuras no rudens būs pieejamas projekta mājas lapā ikvienam, kurš vēlētos šādu maiņas punktu attīstīt.

Būvmateriālu atlikumi – kaitīgi cilvēkam, kaitīgi videi

Gandrīz piektā daļa no iegādātā būvmateriālu apjoma izrādās lieka un rada pārpalikumus. Būvniecības sektors patērē 25% no visiem pirmreizēji iegūtajiem resursiem un rada 36% no visa atkritumu apjoma, tāpēc, kā norāda Ieva Kalniņa,projekta “URGE” koordinatore, ir nepieciešams veicināt saprātīgu resursu izmantošanu būvniecības nozarē.

Arī projekta partnera SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes loceklis Elmārs Martinsons  norāda, ka “domājot par vidi un ilgtspēju, ir jāapzinās, ka remontos izmantotajiem būvmateriāliem nokļūstot atkritumos tiek nelabvēlīgi ietekmēta cilvēka veselība un apkārtējā vide. Projekta “URGE” izveidotais maiņas punkts dod iespēju dalīties ar saviem līdzcilvēkiem, izvairīties no vides piesārņojuma un atbrīvot savu mājokli no liekiem krājumiem.”

Maiņai nesot, iepriekš piesakies!

Šobrīd maiņas punktā bez maksas iespējams nodot un/vai paņemt lietotu santehniku, elektrotehniku, stiprinājumus un furnitūru, instrumentus, kokmateriālus, krāsas un piederumus, apdares materiālus, sausos maisījumus, ķīmiju un citus priekšmetus, kas citkārt kā atlikumi uzkrājas pēc remonta. Lai pārliecinātos, ka nodošanai sagatavotie priekšmeti ir atbilstošā kvalitātē, un vai maiņas punktā ir pieejami interesējošie materiāli –  apmeklētāji aicināti iepriekš sazināties pa tālruni+371  28 326 446.

Maiņas punkts atvērts apmeklētājiem divas dienas nedēļā: pirmdienās un otrdienās no 12:00 – 19:00, taču iepriekš saskaņot maiņas punktu iespējams apmeklēt ārpus darba laika.

Vairāk par iespēju mainīt remontlietas: www.remontmaina.lv

Anketu iespējams aizpildīt arī https://ej.uz/buve_ar_mums

Remontlietu un būvmateriālu maiņas punkta testēšanu nodrošina biedrība FREE RIGA, sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru “Rīgas enerģētikas aģentūra”, kura ir atbildīgā iestāde projekta „Pāreja uz aprites ekonomiku pilsētbūvniecībā “URGE”” ieviešanu. Projekta mērķis ir izstrādāt integrētu rīcības plānu pārejai uz aprites ekonomiku pilsētbūvniecībā Rīgas pilsētas pašvaldībā. Vairāk informācijas par projektu: https://urbact.eu/urge