Informācijas tālrunis: 8900

Kas jāņem vērā, uzstādot dzīvoklī kondicionieri?

2018-08-14

Šā gada vasara ir bijusi ļoti karsta, pie kādas Latvijas iedzīvotāji nav raduši. Visticamāk, ka daudzi šovasar sev jautājuši: “Varbūt dzīvoklī uzstādīt kondicionieri?”

Rīgas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Edgars Butāns skaidro, ka uzstādīt kondicionieri ir iespējams tikai tajā gadījumā, ja ēkas fasāde nav redzama no publiskās ārtelpas.

“Piemēram, ja Jūs dzīvojat vienistabas dzīvoklī, kura logi iziet uz Brīvības ielu, uzstādīt kondicionieri nevarēsiet. Bet, ja dzīvoklim logi atrodas arī pagalma pusē, var sākt apsvērt jautājumu par kondicioniera uzstādīšanu,” norāda Butāns.

Ar ko sākt uzstādīšanas procesu?

Vispirms jāatrod sertificēts speciālists, kurš piedāvā kondicioniera uzstādīšanas pakalpojumus. “Speciālists izvērtēs uzstādīšanas iespējas, un gadījumā, ja nepieciešams veikt izmaņas ēkas konstruktīvajos elementos, tad uzstādīšana obligāti jāsaskaņo Rīgas pilsētas būvvaldē,” skaidro E. Butāns.

Ja darbi nepieprasa iejaukšanos ēkas konstruktīvajos elementos, tad kondicioniera uzstādīšana nav jāsaskaņo Būvvaldē, tikai jāsaņem kopīpašnieku piekrišana (50% +1 balsis) un par uzstādīšanu jāinformē ēkas pārvaldnieks.

Kopīpašnieku atļauja jāsaņem arī gadījumā, ja nepieciešams Būvvaldes skaņojums.

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” Tehniskās pārvaldes direktora vietnieks Edgars Akmens stāsta, ka mūsdienīgie kondicionieri darbojas klusi un netraucē kaimiņiem, kā arī darbojas, ja ir ieslēgts parastajā rozetē, un to uzstādīšana daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā ir iespējama.