Informācijas tālrunis: 8900

Klientu lēmums pārtraukt apkures sezonu bijis pārsteidzīgs

2021-04-27

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) tika saņemts iesniegumu no mājas Maskavas ielā pilnvarotās personas ar lūgumu atjaunot apkuri. Iepriekš ziņots, ka iespēju pārtraukt ātrāk daudzdzīvokļu mājās centralizēto apkures sezonu, izmantojušas trīs mājas. Tika saņemts iesniegums no māju pilnvarotajām personām, lai apkures sezonu noslēdz vēl pirms centralizētās apkures sezonas beigām.

Tomēr iestājoties arvien aukstākiem laikapstākļiem, kas raksturīgi pavasarim, iedzīvotāji tomēr lēma par to, lai apkure tiktu atkal pieslēgta, savukārt nama iedzīvotāji Balvu ielā, kas iepriekš bija vērsušies RNP ar iesniegumu, lai 28.aprīlī (jau rīt) tiktu noslēgta apkures sezona, savu lēmumu pārskatījuši un apkures sezonu nolēmuši vēl turpināt. Šobrīd pāragri noslēgto apkures sezonu saglabā tikai viena no RNP apsaimniekotajām mājām.

RNP darbinieki ikdienas režīmā seko līdzi laika prognozei, lai, iestājoties siltākiem laikapstākļiem, pārtrauktu apkures sezonu. Pavasara mainīgajos laika apstākļos, kad dienas laikā temperatūra var pārsniegt +10 un vairāk grādus, bet nakts laikā nokristies zem 0 grādiem, daudzdzīvokļu mājas automatizētā siltumapgādes sistēma nodrošina automātisku siltuma padeves pielāgošanos atbilstoši āra gaisa temperatūras svārstībām, tādējādi nodrošinot, ka pavasara sezonā mājas netiek pārkurinātas un siltumenerģija apkurei tiek patērēta tikai nepieciešamajā apjomā, uzturot dzīvokļos komfortablu temperatūru. Aicinām dzīvokļu īpašniekus sekot līdzi temperatūras režīmam dzīvokļos – ja siltās dienās telpās ir paaugstināta temperatūra, lūdzam par to informēt pārvaldnieku, lai pārbaudītu siltummezgla darbību.

Atgādinām, ka klienti var pieņemt lēmumu par centralizētās apkures ātrāku pārtraukšanu. Mājas pilnvarotā persona, biedrība vai dzīvokļu īpašnieku kopība var pieņemt šādu lēmumu (iesnieguma/ aptaujas/ kopības lēmuma formā) par ātrāku apkures sezonas noslēgšanu, nosūtot iesniegumu uz vienoto e-pasta adresi rnparvaldnieks@rnparvaldnieks.lv, atstājot lēmumu pastkastē pie RNP Klientu apkalpošanas centriem vai ar pasta starpniecību nosūtot uz RNP juridisko adresi – Aleksandra Čaka iela 42, Rīga, LV-1011.

Informējam, ka RNP saviem klientiem par savlaicīgi nesamaksātiem rēķiniem ārkārtējās situācijas laikā (un arī šobrīd, kad ārkārtējā situācija ir atcelta, līdz turpmākiem paziņojumiem)  nepiemēros nokavējuma procentus, ka arī līgumsodu.