Informācijas tālrunis: 8900

Kompleksā ēkas renovācija dod iespēju ietaupīt apkures izmaksas pat 2 reizes

2022-11-03

Šodien, 3. novembrī, SIA ”Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) ar svinīgu pasākumu noslēdza ēkas atjaunošanas projektu apsaimniekotajai ēkai Dzelzavas ielā 90, Rīgā. Darbus veica SIA  “Trigone Būve”, savukārt ēkas atjaunošanas projektu izstrādāja SIA “Siltie Nami”. Lai īstenotu projektu, RNP piesaistīja papildu Eiropas Savienības līdzfinansējumu 303 130,35 EUR apmērā remontdarbu veikšanai. Savukārt projekta kopējās remontdarbu izmaksas sastāda 625 192,20 EUR un būvdarbu īstenošanas termiņš bija 39 nedēļas.

 

Ēka Dzelzavas ielā 90, Rīgā ir nodota ekspluatācijā 1979. gadā. 5-stāvu dzīvojamā ēkā (standarta sērija “Lietuvietis”)  ir 45 dzīvokļu īpašumi. Kopējā platība 2961 kvm, kopējā dzīvokļu platība – 2400.30 kvm. Ēkas renovācijas laikā tika mainīta apkures sistēma no viencauruļu uz divcauruļu sistēmu. Pilnībā pārbūvēta apkures sistēma sniedz vairākas priekšrocības – katrā dzīvoklī iespējams regulēt vēlamo komforta temperatūru un maksāt pēc patērētā. Savukārt ēkas siltināšana sniedz iespēju pat vairāk kā divas reizes samazināt rēķinus par apkuri. Kopumā projekta ietvaros paveikts: pamatu un cokola siltināšana; pagraba pārseguma siltināšana;  fasāžu siltināšana / atjaunošana; bēniņu siltināšana; jumta seguma atjaunošana; logu nomaiņa dzīvokļos, kāpņu telpās un durvju maiņa; ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas atjaunošana; apkures sistēmas atjaunošana; ēkas ventilācijas sistēmas kanālu tīrīšana.

 

Ronalds Neimanis, RNP valdes priekšsēdētājs:Paveikts vērienīgs darbs, kas mājas iedzīvotājiem ļoti atmaksāsies – gan ikmēneša rēķinos, kas būs ievērojami mazāki, gan ikdienas komfortā katrā dzīvoklī. Visu ēkas kopējo komunikāciju nomaiņa, pilnīga apkures sistēmas pārveide, jauns jumts un vēl daudz kas cits. Būtiski, ka šāda veida ēku atjaunošanas darbi sniedz tā iedzīvotājiem komfortu un ietaupījumu katru dienu. Brīdī, kad valda energokrīze, un katra mājsaimniecība ir satraukta par to, kā sasildīt savu māju ziemā, šī ēka apkuri var pieslēgt vismaz mēnesi vēlāk kā citi nami, savukārt apkures sezonu noslēgt ātrāk kā pārējās mājas. Un, protams, daudz zemāki ikmēneša rēķini, pat vairāk kā 2 reizes mazāks apkures maksājums.”

 

Pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas, projekta ietvaros tika veikta pamatu un cokola siltināšana, pagraba pārseguma siltināšana, fasādes siltināšana / atjaunošana, bēniņu siltināšana, jumta seguma atjaunošana, logu nomaiņa dzīvokļos, kāpņu telpās un durvju maiņa, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas atjaunošana, ēkas ventilācijas sistēmas kanālu tīrīšana un jau iepriekš minētā apkures sistēmas atjaunošana.

 

Mārtiņš Staķis, Rīgas domes priekšsēdētājs: “Rīgā ir 6000 ēku, no kurām liela daļa nav siltinātas. Tādi veiksmes stāsti kā šī māja mums visiem ir ļoti vajadzīgi, jo tas pierāda, ka mājas renovācija ir iespējama. Mājas kopība ir pieņēmusi ne tikai pareizu, bet arī gudru lēmumu. Turpmāk mājas nekustamā īpašuma nodoklis būs par 90% zemāks kā citām ēkām. ”

2022. gada 6. janvārī tika parakstīts līgums ar AS “Attīstības finanšu institūciju ALTUM” par Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanu EUR 303 130,35 no Eiropas Reģionālā attīstības fonda daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Dzelzavas ielā 90, Rīgā, energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai. Būvdarbi tika uzsākti 2022. gada 28. janvārī.