Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Līdz nākamās nedēļas beigām tiks salaboti lielākā daļa apturēto liftu RNP apsaimniekotajās mājās

2020-11-24

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) ir veicis visus nepieciešamos darbus, lai atrisinātu sarežģīto situāciju, kas ir saistīta ar uzņēmuma apsaimniekošanā esošo daudzdzīvokļu māju liftu darbību. Pēc pēdējā iepirkuma konkursa par liftu un to iekārtu remontu, kas noslēdzās bez rezultātiem, RNP jaunā valde, izvērtējot visus alternatīvos risinājumus, lai atjaunotu liftu darbību, kas būtiski ietekmē uzņēmuma klientu dzīves kvalitāti, ir skrupulozi izvērtējusi iespējas veikt remontdarbus un atjaunot liftu darbību esošā līguma ietvaros. Šobrīd ar SIA “Liftu Alianse” ir saskaņots remontdarbu plāns, kas paredz, ka no 18 apturētajiem liftiem 15 nepieciešamos remontdarbus liftu darbības atjaunošanā veiks līdz nākamās nedēļas beigām. Savukārt 2 liftu darbība, kur nepieciešama visa celšanas mehānisma nomaiņa, tiks atjaunota līdz 16. decembrim.

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: “Liftu remontu problēmu jaunā valde saņēma no iepriekšējās valdes. Uzskatu, ka absolūti formāla aizdomu izmantošana darbu neveikšanai nebija pieļaujama, jo tā būtiski ietekmē senioru, jauno māmiņu un cilvēku ar veselības problēmām dzīves kvalitāti, ja dzīvoklis atrodas daudzstāvu mājas augšējos stāvos. Tiklīdz bija skaidrs, ka arī jaunais iepirkums liftu remontdarbu jomā beigsies bez rezultāta, uzdevums bija rast ātru, tiesisku risinājumu, kas ļautu nekavējoties sākt remontdarbus. Tas ir izpildīts un jau šonedēļ tiks uzsākti remontdarbi, lai atjaunotu darbību liekākajai daļu bojāto liftu.”

Viens no pārvaldnieka uzdevumiem ir nodrošināt pakalpojuma nepārtrauktību, taču šā gada pavasarī pēc domstarpībām ar SIA “Liftu Alianse”, vairākās RNP apsaimniekošanā esošajās mājās tika pārtraukta liftu darbība, jo nebija iespējas nodrošināt nepieciešamos remontdarbus un drošu šo liftu darbību. Apzinoties kādas būtiskas neērtības klientiem rada remontdarbu izpildes kavēšanās, RNP veica visus nepieciešamos darbus, lai pēc iespējas ātrāk varētu atjaunot liftu darbību. RNP jau jūlija sākumā veica iepirkumu, kas noslēdzās tā paša mēneša beigās, par liftu remontdarbu veikšanu. Iepirkumā pieteicās tikai viens uzņēmums, kas jau pēc iepirkuma procedūras izvirzīja virkni nolikumam un klientu interesēm neatbilstošu prasību, kā rezultātā līgums ar šo uzņēmumu netika noslēgts. Plānoto darbu aizkavēšanās radīja būtiskas neērtības klientiem, augusta sākumā tika atkārtoti rīkots iepirkums. Arī otrajā iepirkumā pieteicās tikai viens uzņēmums – SIA “Recept-Holding Lifts”. Noslēdzot līgumu ar uzņēmumu, tika uzsākti nepieciešamie remontdarbi 33 liftiem, kuru darbība tika pārtraukta līdz augustam.

Šā gada septembrī tika izsludināts jauns iepirkuma konkurss par liftu tehnisko apkalpošanu un remontdarbu veikšanu. Konkurss noslēdzās oktobrī, taču bez rezultātiem. Apzinoties, ar kādiem sarežģījumiem nākas saskarties klientiem, un izvērtējot situāciju, RNP apsaimniekoto  dzīvojamo māju liftu darbības atjaunošanas remontdarbus veiks SIA “Liftu Alianse” esošā līguma nosacījuma ietvaros. Pēc defekta aktu un tāmju apstiprināšanas nepieciešamie remontdarbu tiks uzsākti nekavējoši.

Liftu remontdarbu grafiks:

Dzīvojamo māju adresēs, kuros apturēta lifta darbība, liftu remontdarbi tiks uzsākti 26.11.2020. un tiks atjaunota līdz 04.12.2020.:
Nr.p.k. Adrese
1 Andreja Saharova iela 7
2 Brīvības iela 168
3 Brīvības iela 66
4 Dzelzavas iela 75
5 Dzērvju iela 3
6 Ezermalas iela 27
7 Ikšķiles iela 5
8 Ilūkstes iela 12
9 Kurzemes prospekts 128
10 Mežciema iela 23
11 Mirdzas Ķempes 5
12 Stirnu 5
13 Vidzemes aleja 1
14 Višķu iela 1
15 Vīksnes iela 29A
Dzīvojamo māju adresēs, kuros apturēta lifta darbība, liftu remontdarbi tiks uzsākti 01.12.2020. un tiks atjaunota līdz 16.12.2020.:
Nr.p.k. Adrese
1 Brīvības iela 162 k-2 – 3. kāpņu telpa
2 Brīvības iela 162 k-2 – 7. kāpņu telpa
Dzīvojamo māju adresēs, kuros nav apturēta lifta darbība, liftu remontdarbi tiks uzsākti 26.11.2020. un tiks pabeigti līdz 04.12.2020.:
Nr.p.k. Adrese
1 Dzirciema iela 31
2 Ikšķiles iela 2
3 Kaņiera iela 16
4 Kleistu iela 15
5 Kleistu iela 19
6 Kurzemes prospekts 100
7 Kurzemes prospekts 106
8 Kurzemes prospekts 124
9 Kurzemes prospekts 164
10 Paula Lejiņa iela 20
11 Saulgožu iela 27 k-4
12 Slokas iela 183
13 Vangažu iela 37