Informācijas tālrunis: 8900

Lifta maiņas pieredze 602. sērijas mājā

2017-12-07

Dzīvojamā mājā (602. sērija) ir divas kāpņu telpas, katrā – pa vienam liftam un tie savu laiku jau bija nokalpojuši – speciālisti konstatējuši pacelšanas mehānisma un lifta vadības stacijas bojājumus.

Pēc darbu pabeigšanas, mājas iedzīvotāji ir ieguvuši jaunu liftu. Paplašinātas kabīnes ieejas durvis, tāpēc jaunās māmiņas bez problēmām var liftā iestumt ratiņus, ir nomainīta vadības stacija, tagad releju vietā ir kompakta un enerģijas ziņā ekonomiskāka elektronika, uzstādīts kompakts pacelšanas mehānisms ar daudz lielāku efektivitātes koeficientu, kā arī nomainīti visi šahtas iekšējie elementi un pilnībā nomainītu elektroinstalāciju izolācija, kuras ekspluatācijas termiņš vairs nevarēja nodrošināt drošu izmantošanu.

Pēc darbu pabeigšanas mājas iedzīvotāji ir ieguvuši jaunu liftu. Paplašinātas kabīnes ieejas durvis, tāpēc jaunās māmiņas bez problēmām var liftā iestumt ratiņus, ir nomainīta vadības stacija, tagad releju vietā ir kompakta un enerģijas ziņā ekonomiskāka elektronika, uzstādīts kompakts pacelšanas mehānisms ar daudz lielāku efektivitātes koeficientu, kā arī nomainīti visi šahtas iekšējie elementi un pilnībā nomainītu elektroinstalāciju izolācija, kuras ekspluatācijas termiņš vairs nevarēja nodrošināt drošu izmantošanu.

Ir svarīgi, ka tagad lifts apstājas katrā stāvā. Agrāk bija tā – lifts dodas no devītā stāva uz pirmo, bet pēc tam no jauna ceļas uz sesto, lai tajā varētu iekāpt nākamais pasažieris. Tagad lifts apkalpo visus izsaukumus, pateicoties tam, samazinās nolietojums, izdevumi par elektroenerģiju un ne mazāk svarīgs ir šajā mājā dzīvojošo cilvēku komforts,” stāsta uzņēmuma pārstāvis, atzīmējot, ka jaunais lifts darbojas bez trokšņa. Darbus veica kompānija “AVVA”.

Lifts ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, tāpēc lēmums par tā remontu ir jāpieņem balsošanas ceļā (50%+1). Dzīvokļu īpašniekiem ir jārisina arī jautājums par finansēšanu. Lifta drošība un tā stāvoklis ir atkarīgs tikai no mājas iedzīvotājiem. Lifts kaut kādā ziņā var tikt uzskatīts par bīstamu ierīci, kam nepieciešama pastāvīga kontrole, bet vecs lifts ar katru ekspluatācijas gadu var pieprasīt arvien lielākus ieguldījumus remontdarbos vai pilnīgu nomaiņu.

Lifta renovācijas cena ir atkarīga no dažādiem faktoriem, katrs gadījums ir jāizskata individuāli.

test