Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Mācīsimies atkritumus šķirot pareizi!

2015-11-03

“Rīgas namu pārvaldnieks” aicina Jūs uzzināt vairāk par atkritumu šķirošanas pamatprincipiem, lai kopā veidotu tīru un sakoptu vidi kā arī veicinātu atkritumu otrreizējo apstrādi.

RNP apsaimniekotajos namos ir 1262 šķiroto atkritumu konteineru, un tas uzskatāms par labu rādītāju, tomēr atkritumu šķirošanā ir nepilnības, kuras var novērst paaugstinot iedzīvotāju informētību.

Iedzīvotāji bieži vien atzīst, ka nezina kā pareizi šķirot atkritumus, jo par to nav pietiekamas informācijas. Šķirošanas konteineru novietojums blakus sadzīves atkritumu konteineriem daļai iedzīvotāju rada vēlmi sadzīves atkritumus izmest šķiroto atkritumu konteineros, tādā veidā tiek sabojāts viss šķirotā konteinera sastāvs. Iedzīvotāji regulāri šajos konteineros izmet ne tikai sadzīves atkritumus, bet arī būvgružus un bīstamos atkritumus.

Lai labotu radušos situāciju, RNP sadarbībā ar “Zaļā josta” un “Clean R” uzsāk māju vecāko izglītošanu par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un uzsākšanu Rīgas domes organizēto mācību semināru ietvaros, skaidrojot pareizas atkritumu šķirošanas un apsaimniekošanas pamatprincipus. “Zaļā josta” speciālisti māju vecākajiem skaidros pareizas atkritumu šķirošanas pamatprincipus, kas ļaus ne tikai atgriezt otrreizējā apritē ievērojamu resursu apjomu, bet arī samazināt iedzīvotāju maksu par sadzīves atkritumu izvešanu. Savukārt “Clean R” sniegs praktisku informāciju par pareizu rīcību ar šķirotajiem iepakojuma atkritumiem, lielgabarīta un bīstamajiem atkritumiem, skaidrojot iedzīvotāju tiesības un pienākumus, gādājot par sevis radīto atkritumu apsaimniekošanu. Turklāt šķirojot atkritumus, var saudzēt ne tikai dabu, bet arī maciņu.

Pieteikumus dalībai mācībās var sūtīt uz e-pasta adresi rnparvaldnieks@rnparvaldnieks.lv ar norādi “Pieteikums māju vecāko apmācībām”, minot vārdu, uzvārdu, kontakttālruņa numuru, mājas adresi, e-pasta adresi un vēlamo mācību valodu.