Informācijas tālrunis: 8900

Mazinot “Covid-19” izplatību, aicinām neizmantot rotaļu laukumus

2020-03-26

Lai mazinātu “Covid-19” izplatību un neapdraudētu savu un līdzcilvēku veselību, aicinām bērnu vecākus būt atbildīgiem un ierobežot bērnu atrašanos rotaļu laukumos. Slimību profilakses un kontroles centrs ir norādījis, ka vīruss izplatās ne tikai no cilvēka uz cilvēku, bet to iespējams iegūt no dažādām virsmām. Spēlējoties bērni pieskaras virsmām, sejai un cits citam, tādējādi inficēšanās risks pieaug.

Aicinām vecākus pārrunāt ar bērniem drošības pasākumus un to nepieciešamību, jo pulcēšanās ierobežojumi un sociālās distancēšanās noteikumi ir jāievēro arī bērniem un jauniešiem. Rotaļu laukumos ir grūti ievērot sociālās distancēšanās noteikumus, kā arī tajos pastāv liela netiešo kontaktu iespējamība un dezinfekcija pēc katra rotaļu laukuma apmeklētāja kontakta ar virsmām nav iespējama.

Lai pavadītu pēc iespējas mazāk laika sabiedriskās vietās, aicinām brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā, dodoties pastaigās dabā un uz vietām, kur ir mazāk cilvēku. Arī pastaigas laikā stingri jāievēro 2 metru attālums no citām personām, lai izvairītos no inficēšanās. Pēc pastaigas rūpīgi jāmazgā rokas, jāizvairās pieskarties sejai, jāklepo un jāšķauda saliektā elkonī vai vienreizēji lietojamā salvetē, kas pēc tam jāizmet atkritumu tvertnē.