Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

N.Ušakovs: Jāievieš obligāta licencēšana privātajiem namu apsaimniekotājiem

2013-02-22

Lai novērstu gadījumus, kad privātie namu apsaimniekotāji veic krāpnieciskas darbības pret apsaimniekoto namu iedzīvotājiem, būtu jāievieš obligāta privāto namu apsaimniekotāju licencēšana, šodien žurnālistiem sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Tāpat likumdošanā būtu jāparedz, ka privātajam namu apsaimniekotājam būtu obligāti jāveido depozīts, kura apmērs būtu vienlīdzīgs viena mēneša maksājumiem, kas tiek saņemti no katras apsaimniekotās mājas iedzīvotājiem, uzskata Rīgas mērs.

“Tā kā tie ir likumdošanas jautājumi, tad šie priekšlikumi tiks iesniegti Saeimas komisijām un visām Saeimas frakcijām. Domes juristi patlaban sākuši šos priekšlikumus noformulēt, un domāju, ka jau nākamnedēļ varēsim tos iesniegt Saeimai,” sacīja Ušakovs.

Šodien Ušakovs un pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe Rātsnamā tikās ar iedzīvotāju pārstāvjiem no dzīvojamām mājām Viestura prospektā un Daugavgrīvas ielā, kur radušās domstarpības ar privāto namu apsaimniekotāju, un tas apdraud komunālo pakalpojumu, tostarp siltumapgādes, saņemšanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Jau ziņots, ka ēkas Viestura prospektā 75 iemītnieki jau vairākas reizes cietuši no vairāku namu apsaimniekošanas uzņēmumu krāpnieciskajām darbībām. Viena dzīvokļa nenomaksātu parādu dēļ ēkai atslēgts siltais ūdens, vēlāk, citam apsaimniekotājam pārņemot māju, “pazudis” ēkas apsaimniekošanas fonds, bet 2012.gadā, sākoties ziemai, iedzīvotāju uzmanību piesaistījis “Rīgas siltuma” brīdinājums par parādiem – izrādījies, ka apsaimniekotājs “Jauna Vide.lv” iekasējis rēķinus, bet ar pakalpojuma sniedzējiem nav norēķinājies.

Par pēdējo cerību problēmas risināšanā Viestura prospekta 75.nama iedzīvotāji uzskata iespēju pievienoties pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmumam “Rīgas namu pārvaldnieks”.