Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Nekustamo īpašumu nozares uzņēmumu topa līderis pērn - SIA "Rīgas namu pārvaldnieks"

2012-11-15

Rīga, 15.nov., NOZARE.LV. Pērn nekustamo īpašumu nozares uzņēmumu topa līderis ar 45,2 miljonu latu apgrozījumu bija namu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, liecina “Latvijas Tālruņa”, “Firmas.lv” un aģentūras LETA biznesa portāla “Nozare.lv” veidotais “Latvijas Biznesa gada pārskats 2012”.

Vēl nozares uzņēmumu “Top 10” iekļuvuši tādi uzņēmumi kā AS “Valsts nekustamie īpašumi” ar 17,2 miljonu latu apgrozījumu, SIA “Saliena” ar 14,4 miljonu latu apgrozījumu, SIA “Ektornet Residential Latvia” ar 12,5 miljonu latu apgrozījumu, SIA “Degvielas apgāds” ar 8,5 miljonu latu apgrozījumu, SIA “Plesko Real Estate” ar 8,5 miljonu latu apgrozījumu, SIA “Tirdzniecības centrs Pleskodāle” ar 7,3 miljonu latu apgrozījumu, SIA “Delta Property” ar 6,9 miljonu latu apgrozījumu, SIA “Marno J” ar 6,6 miljonu latu apgrozījumu un SIA “Pilsētas torņi” ar 6,3 miljonu latu apgrozījumu.

“Latvijas Biznesa gada pārskatā” teikts, ka nekustamo īpašumu tirgū notikušas dažas fundamentālas izmaiņas. Pirmskrīzes gados galvenais un būtiskākais finanšu avots īpašumu tirgum bija bankas. Patlaban bankas vēl nav gatavas uzņemties galveno lomu īpašumu tirgus finansēšanā. Uzņēmēji un nekustamo īpašumu tirgus dalībnieki meklē dažādus alternatīvus variantus savu nekustamo īpašumu projektu finansēšanai.

Tiek prognozēts, ka tuvākajā nākotnē baņķieri nekustamo īpašumu tirgu nevērtēs pozitīvi un neizrādīs lielu entuziasmu nekustamo īpašumu projektu finansēšanā, tāpēc tiks meklēti daudz un dažādi risinājumi, kā piesaistīt naudu, apejot bankas. Tā būs nopietna tendence tirgū gan 2012.gadā, gan arī 2013.gadā.

Izdevumā teikts, ka pagājušajā gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kopējais nekustamā īpašuma pirkuma darījumu skaits Latvijā audzis par 16,3%, bet darījumu skaits ar mājokļiem – par 18,3%, tai skaitā ar dzīvokļiem – par 16,7%, bet privātmājām – par 24,8%, liecina nekustamo īpašumu kompānijas “Latio” apkopoto zemesgrāmatas datu analīze.

Rīgā pirkuma darījumu skaits ar dzīvokļiem 2011.gadā palielinājies par 13,7%, bet ar savrupmājām – par 37,9%. Dzīvokļu darījumu skaits Rīgā gan ir daudz lielāks par māju darījumu skaitu – 2011.gadā galvaspilsētā notikuši 6200 darījumu ar dzīvokļiem, bet ar mājām – aptuveni 800. Darījumu skaita pieaugums saistīts ar vairākiem faktoriem – gan pieprasījuma kāpumu dažos segmentos, piemēram, Rīgas centrā un Jūrmalā, gan arī ar darījumiem, kuros iesaistītas bankas un to uzņēmumi.

Kā ziņots, klajā nācis “Latvijas Biznesa gada pārskats” – unikāls izdevums, kurā drukātā veidā apkopota informācija par uzņēmumiem, kas rada 95% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma.

Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2011.gada pārskatiem. Kopumā grāmatas drukātajā un interneta versijā tiks publicēta informācija nozaru dalījumā par uzņēmumiem, kuru gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir virs 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2011.gadā bija virs 30 miljardiem latu, kas savukārt veido 95% no visa 2011.gada pārskatos uzrādītā apgrozījuma.

“Latvijas Biznesa gada pārskatā” iekļauti detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti, kas sadalīti pa 17 industrijām, 63 virsnozarēm un 472 nozarēm, veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats.

© LETA, Nozare.lv