Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

No 1. jūnija mainās ūdenssaimniecības tarifs

2024-04-26

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) akceptējusi SIA “Rīgas ūdens” iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, kurš būs spēkā no 1. jūnija. Par ūdensapgādes pakalpojumiem no 1. jūnija SPRK apstiprinātais tarifs noteikts 1,27 EUR par kubikmetru (bez PVN), bet par kanalizācijas pakalpojumiem – 1,03 EUR par kubikmetru (bez PVN) apmērā. 

Pateicoties tarifa projekta izskatīšanas gaitā “Rīgas ūdens” panāktajam ievērojami lētākas elektroenerģijas iepirkumam, jaunais tarifs būs par 5 centiem par kubikmetru mazāks, nekā sākotnēji tas bija ieplānots. Kopumā tarifa pieaugums būs par 7,5%.

Regulatora akceptētais tarifa projekts no 1. jūnija ūdensapgādes un kanalizācijas kopējo tarifu nosaka 2,30 EUR par kubikmetru (bez PVN) apmērā. Ar PVN – 2,78 EUR par kubikmetru. Pašlaik spēkā esošais tarifs ir attiecīgi 2,14 EUR (bez PVN) vai 2,59 EUR (ar PVN) par kubikmetru. Šāds pieaugums joprojām nesasniegs to ūdenssaimniecības tarifu līmeni, kāds bija 2023. gada sākumā, jo pērn jūnijā, iepērkot lētāku elektroenerģiju, SIA “Rīgas ūdens” izdevās samazināt tarifus par gandrīz 13%.

“Rīgas ūdens” tarifu izmaiņas saistītas ar ikgadējo ekspluatācijas izmaksu pieaugumu – pilsētas tīklu remontiem, to atjaunošanai un uzturēšanai, kā arī 2023. gada otrajā pusē veiktajām investīcijām – lielākoties Baltijā lielākās kanalizācijas sūkņu stacijas Daugavgrīvas ielā 101 izbūvē. Jaunā sūkņu stacija jau uzsākusi darbu, stājoties savu laiku jau nokalpojušās vecās kanalizācijas sūkņu stacijas vietā. Jaunā stacija ir videi ievērojami draudzīgāka un drošāka, kā arī ekonomiskāka.

 

Avots: www.rigasudens.lv