Informācijas tālrunis: 8900

No 2021. gada 1. janvāra palielināsies nodokļa likme sadzīves atkritumiem, palielināsies arī atkritumu izvešanas maksa

2020-12-23

Likumprojekts “Grozījumi Dabas resursu nodokļu likumā” paredz, ka nodokļa likme sadzīves atkritumiem no 2021. gada 1. janvāra būs 65,00 EUR par tonnu, kā rezultātā palielināsies atkritumu izvešanas uzņēmumu noteiktā maksa par pakalpojumu. Šobrīd, pamatojoties uz dabas resursu nodokļa (DRN) likumu, nodoklis ir 50,00 EUR bez PVN par tonnu. DRN palielināšana ir Latvijas un Eiropas Savienības politika, kuras mērķis ir veicināt dabas resursu saudzīgu, pārdomātu un ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežot vides piesārņošanu, atbalstīt tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošināt vides aizsardzības pasākumus.

SIA „Getliņi EKO” atkritumu apglabāšanas izmaksas 2021. gadā palielināsies par 5,74 EUR bez PVN par vienu sadzīves atkritumu tonnu jeb 66,55 EUR bez PVN par tonnu, attiecīgi arī klientu ikmēneša rēķinos būs novērojams atkritumu izvešanas maksas palielinājums.

Saistībā ar dabas resursu nodokļu likmju izmaiņām no 2021. gada 1. janvāra mainās atkritumu izvešanas tarifs. Maksa par 1m3 izvešanu Centra rajonā un Latgales priekšpilsētā – 13,87 EUR, Kurzemes rajonā – 14,11 EUR, Zemgales priekšpilsētā – 10,51 EUR, Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā – 14,23 EUR. Visas cenas norādītas bez PVN.

Sabiedrisko pakalpojumu regulators nosaka atkritumu apglabāšanas tarifu, nevis atkritumu izvešanas tarifu. Līdz ar to maksu par atkritumu izvešanu nosaka attiecīgā pakalpojuma sniedzējs – atkritumu izvešanas kompānija.

Pamatojums par atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņām pieejams tiesību aktu vietnē Likumi.lv – Atkritumu apsaimniekošanas likums.