Informācijas tālrunis: 8900

No 2022. gada 28. novembra mainās siltumenerģijas tarifs

2022-11-21

Ar š.g. 28. novembri spēkā stāsies jauns AS “RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Rīgā būs 183,86 EUR/MWh, kas ir par 7,8% lielāks, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš oktobra. Mājsaimniecībām rēķinos automātiski tiek piemērots valsts atbalsts.

Ņemot vērā valsts atbalstu, mājsaimniecībām par siltumenerģiju, sākot no 28. novembra, būs jāmaksā 112,39 EUR/MWh bez pievienotās vērtības (PVN), kas ir par 1,33 EUR/MWh jeb 1% vairāk nekā iepriekš. 

Plašāka informācija AS “RĪGAS SILTUMS” mājas lapā.

 

Gadījumos, kad radušās finansiālas grūtības, jāvēršas Rīgas Sociālajā dienestā. Papildu informācija pieejama, zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta BEZMAKSAS informatīvo tālruni 80005055, ārpus darba laika darbojas balss pastkastīte, vai darba dienās darba laikā pa Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048. Aktuālā informācija mājas lapā: www.ld.riga.lv.

 

SPRK atgādina, ka komersanti, kuriem SPRK piešķirta atļauja pašiem noteikt tarifus (ja mainās kurināmā cena, iepirktās siltumenerģijas izmaksas vai pārdotās elektroenerģijas cena) var iesniegt SPRK izvērtēšanai tarifu projektu vairākkārtīgi. Līdz ar to gada laikā tarifi vienam komersantam var mainīties vairākas reizes – gan pieaugt, gan samazināties. Vienlaikus piešķirtā atļauja nozīmē to, ka tiklīdz kurināmā cena vai iepirktā siltuma izmaksas ir zemākas par piemērotajā tarifā iekļautajām, komersantam ir pienākums noteikt zemāku tarifu.

Līdz ar jaunā tarifa spēkā stāšanos šī jau būs piektā reize, kad Rīgā šogad mainījies siltumenerģijas tarifs.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu AS “RĪGAS SILTUMS” iesniedza SPRK š.g. 28. oktobrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.