Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Precizēta informācija: No šodienas vairs nav jāverificē ūdens skaitītāji

Četri ūdens patēriņa skaitītāji rindā pie sienas 2025-06-06

No šī gada 6. jūnija dzīvokļu īpašniekiem vairs nebūs obligāti jāverificē dzīvoklī uzstādītie mehāniskie ūdens skaitītāji. Šādu lēmumu 3. jūnijā pieņēma Ministru kabinets.

Tas nozīmē, ka iedzīvotāji joprojām varēs izmantot līdz šim uzstādītos skaitītājus arī pēc to verifikācijas termiņa beigām.

Kā rīkoties, ja tuvojas vai tikko pagājis skaitītāju verifikācijas termiņš

Sākot no 6. jūnija, skaitītāji vairs nav jāverificē.

Tas attiecas arī uz skaitītājiem, kuru verifikācijas termiņš bija pirms šī gada 6. jūnija un kas nebija laikus verificēti – turpmāk arī šos skaitītājus var izmantot ūdens patēriņa aprēķināšanai.

Izņēmums ir tikai tie gadījumi, kad ir šaubas par šī skaitītāja pareizu darbību – šādu skaitītāju verificē vai nomaina pret citu.

Kā turpmāk pārbaudīt, vai skaitītāji rāda pareizi

Tāpat kā līdz šim, arī turpmāk namu pārvaldnieks, redzot, ka mājai parādās netipiski lieli ūdens zudumi, apsekos māju. Šādi, sekojot izmaiņām ūdens patēriņā, bija iespējams laikus pamanīt un salabot plīsumus caurulēs, kas atrodas, piemēram, pagrabā vai zem zemes un tāpēc bojājumu nepamana mājas iedzīvotāji. Tāpat iespējams pārbaudīt sabojātus skaitītājus, turklāt dzīvokļu īpašniekiem būs pienākums ielaist speciālistus dzīvoklī, lai skaitītājus pārbaudītu.

Ko darīt, ja dzīvoklī salūzis skaitītājs

Ja redzat, ka Jūsu dzīvoklī skaitītājs ir salūzis – negriežas rādītāji, vai noticis cits redzams bojājums – skaitītājs jāmaina.

Tas jānodrošina pašam dzīvokļa īpašniekam, tomēr pirms tam jāsaņem saskaņojums no namu pārvaldnieka.

Tāpēc šādās situācijās aicinām no sākuma vēsties pie mums jebkurā Jums ērtākajā veidā – zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8900, piesakot darbu portālā e-parvaldnieks.lv vai mobilajā lietotnē “RNP” vai rakstot uz e-pastu rnparvaldnieks@rnparvaldnieks.lv

Kāpēc tika atcelta obligātā verifikācija

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs 2024. gadā veica pētījumu un konstatēja, ka verificētāji 70% gadījumu verificēja un atzina par lietošanai derīgiem skaitītājus, kas patiesībā ir bojāti un nerāda pareizi.

Tāpat skaitītāju obligātā verifikācija nepalīdzēja novērst gadījumus, kad iedzīvotāji apzināti manipulē ar skaitītāju rādītājiem, lai nemaksātu par visu patērēto ūdeni.

Tādējādi, lai arī iedzīvotājiem par verifikāciju bija jāmaksā, tā nesniedza vajadzīgo rezultātu – nenodrošināja, ka skaitītāji rāda uzticamus un pareizus datus.