Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Novieto automašīnu atbildīgi!

2014-12-05

Aicinām automašīnu vadītājus izvēlēties stāvvietu atbildīgi – nenovietot auto uz gājēju celiņiem un apstādījumiem. Pareizi izvēloties stāvvietu, ikviens autovadītājs var izvairīties no nepatīkamiem brīžiem – dusmīgiem skatieniem no garāmgājējiem, kā arī no Pašvaldības policijas soda.

Automašīnas novietošanas problēmas skar gandrīz ikvienu pilsētas iedzīvotāju. Var gadīties, ka, iebraucot iekšpagalmā,  kļūst redzams – automašīnas novietošanai nav vietas, kā rezultātā bieži vien autovadītāji savus spēkratus atstāj neparedzētās vietās, arī Rīgas pilsētas zaļajā zonā.

Svarīgi atcerēties, ka automašīnas novietošana zaļajā zonā ir aizliegta – tā bojā apstādījumus, kā arī sagādā neērtības garāmgājējiem, it sevišķi tuvējo māju iedzīvotājiem.

Ievērojot noteikumus*, jāatceras, ka  nav atļauts braukt un novietot mehāniskos transportlīdzekļus apstādījumos, ja vien tas nav saistīts ar apstādījumu apsaimniekošanu. Par šo noteikumu 7. punkta 2. apakšpunkta prasību pārkāpšanu Pašvaldības policijas amatpersonas ir tiesīgas sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolus personai, kura neievēro šīs prasības.

*Rīgas domes  2013. gada 15. janvāra saistošie noteikumi Nr.204 „Rīgas pilsētas apstādījumu uzturēšanas un aizsardzības saistošie noteikumi”