Informācijas tālrunis: 8900

Palielināsies atkritumu izvešanas maksa

2019-11-29

Likumprojekts “Grozījumi Dabas resursu nodokļu likumā” paredz, ka nodokļa likme sadzīves atkritumiem no 2020. gada 1. janvāra būs 50,00 EUR par tonnu, kā rezultātā palielināsies atkritumu izvešanas uzņēmumu noteiktā maksa par pakalpojumu. Šobrīd, pamatojoties uz dabas resursu nodokļa (DRN) likumu, nodoklis ir 43,00 EUR bez PVN par tonnu. DRN palielināšana ir Latvijas un Eiropas Savienības politika, kuras mērķis ir veicināt dabas resursu saudzīgu, pārdomātu un ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežot vides piesārņošanu, atbalstīt tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošināt vides aizsardzības pasākumus.

SIA „Getliņi EKO” atkritumu apglabāšanas izmaksas 2020. gadā palielināsies par 10,81 EUR bez PVN par vienu sadzīves atkritumu tonnu jeb 60,81 EUR par tonnu, attiecīgi arī klientu ikmēneša rēķinos būs novērojams atkritumu izvešanas maksas palielinājums.

Saistībā ar dabas resursu nodokļu likmju izmaiņām no 01.01.2020. mainās atkritumu izvešanas tarifs. Maksa par 1m3 izvešanu Centra rajonā un Latgales priekšpilsētā – 13,20 EUR, Kurzemes rajonā un Zemgales priekšpilsētā – 13,40 EUR, Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā – 13,30 EUR, atkritumu izvešana bez konteineru sistēmas – 13,30 EUR. Visas cenas norādītas bez PVN.

Sabiedrisko pakalpojumu regulators nosaka atkritumu apglabāšanas tarifu, nevis atkritumu izvešanas tarifu. Līdz ar to maksu par atkritumu izvešanu nosaka attiecīgā pakalpojuma sniedzējs – atkritumu izvešanas kompānija.

Pamatojums par atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņām pieejams tiesību aktu vietnē Likumi.lv – Atkritumu apsaimniekošanas likums.