Informācijas tālrunis: 8900

Par daudzdzīvokļu mājas centralizētās siltumapgādes pārtraukšanu

2019-04-02

Sākoties pavasarim ar mainīgiem laika apstākļiem, kad dienas laikā temperatūra var pārsniegt +10 un pat +15 grādus, bet nakts laikā nokristies zem 0 grādiem, automatizētā apkures sistēma nodrošina automātisku siltuma padeves pielāgošanos atbilstoši āra gaisa temperatūras svārstībām. Automatizētā sistēma nodrošina to, ka pavasara sezonā mājas netiek pārkurinātas, tādējādi arī siltumenerģija apkurei tiek patērēta tikai nepieciešamajā apjomā.

Tomēr ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, apkure SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) apsaimniekotajām dzīvojamām mājām tiks nodrošināta līdz brīdim, kad iestāsies vienmērīgi silts un sauss laiks. Jau šobrīd gandrīz visās RNP mājās ar centralizēto siltumapgādi, māju automatizētās siltumsistēmas nodrošina samazinātu, āra gaisa temperatūrai atbilstošu apkures režīmu, kas nepieļauj paaugstināta mitruma un drēgnuma veidošanos dzīvokļos. Ņemot vērā laika apstākļu prognozi, līdz aprīļa beigām siltumenerģijas nodrošināšana ēku apsildīšanai pakāpeniski tiks pārtraukta.

Gadījumā, ja mājas dzīvokļu īpašnieki vēlas noteikt citu siltumenerģijas piegādes atslēguma datumu, noslēdzot apkures sezonu ātrāk vai vēlāk, mājas pilnvarotā persona vecākais, biedrība vai dzīvokļu īpašnieku kopība var pieņemt lēmumu un iesniegt to jebkurā no 10 klientu apkalpošanas centriem visā Rīgā.

Lūgums ņemt vērā, ka laika apstākļi temperatūru daudzdzīvokļu mājā esošos dzīvokļus, īpaši tieši saules stari daļā no īpašumiem, ietekmē dažādi, veidojot būtiskas temperatūras atšķirības saules un ēnas puses īpašumos. Vēl jāņem vērā tas, ka šajā pavasarī raksturīgs īpaši sauss gaiss, kas vēl vairāk pastiprina temperatūras svārstības – ātri atdziestot un strauji sasilstot. Automatizētā sistēma uzstādīta tā, lai nodrošinātu vienmērīgu komfortu visās telpās, neatkarīgi no tiešas saules staru un sausā gaisa ietekmes.

Ja jums rodas aizdomas, ka automatizētā apkures sistēma nefunkcionē atbilstoši āra temperatūras svārstībām, lūgums zvanīt un pieteikt šo problēmu PS “Siltumserviss Rīga” pa tālruni 80000610 vai uz RNP informatīvo tālruni 8900.