Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Par dzīvojamo māju Druvienas ielā 21

2014-08-20

Š.g. 29. jūlijā masu medijos izskanēja informācija, ka dzīvojamajai mājai Druvienas ielā 21, Rīgā, ir iebrucis jumts. Precizējot notikušo, jānorāda, ka jumts dzīvojamajai mājai neiebruka – jumta nesošās konstrukcijas ir neskartas. Apsekošanas laikā tika konstatēts, ka dzīvojamās mājas jumta dzelzsbetona lietusūdens kanāla viens gals ir noslīdējis par aptuveni 40 cm, kā rezultātā vienā pusē par 5-25 cm nobīdījušies arī jumta dzelzsbetona pārseguma paneļi.

Š.g. 29. jūlija vakarpusē SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) pārstāvji saņēma informāciju par to, ka dzīvojamajā mājā Druvienas ielā 21, Rīgā, (uzcelta 1977.g., sērijas nr.464) ir iebrucis jumts. RNP speciālisti nekavējoties ieradās notikuma vietā un veica mājas jumta stāvokļa vizuālo apsekošanu no plkst. 21:00 līdz pat pusnaktij. Tika konstatēts, ka jumts nav iebrucis un tā nesošās konstrukcijas nav bojātas. Lietus ūdens nonākšanu mājas 5. stāva dzīvokļa īpašumā izraisīja jumta dzelzsbetona lietus ūdens kanāla un pārseguma paneļu nobīde. Dzelzsbetona kanāla nobīde gan neskāra bēniņu pārsegumu – noslīdot dzelzsbetona kanāls atbalstījās pret gala sienas paneļiem, līdz ar to tehniskie bojājumi bēniņu pārsegumam nav nodarīti. Jānorāda, ka kvalitatīvu un precīzu apsekošanu ar ierobežotu piekļuvi jumta konstrukcijām nakts tumsā nebija iespējams veikt,  secīgi, sadarbojoties ar glābšanas dienestu, tika pieņemts lēmums evakuēt dzīvojamās mājas 1. kāpņu telpas iedzīvotājus drošības apsvērumu dēļ.

Padziļināti jumta tehniskā stāvokļa apsekošanas darbi tika uzsākti jau nākamajā rītā, proti, 30. jūlijā ap plkst. 9:00 no rīta, tika nodrošināts arī nepieciešamais tehniskais inventārs un specializētā tehnika, tai skaitā celtnis, kas tika izmantots betona konstrukciju pacelšanai, lai vizuāli būtu iespējams apsekot konstrukcijas un izveidojušos defektus. Apsekošanas un ekspertīzes gaitā tika konstatēti vairāki jumta konstrukciju noslīdēšanas ietekmējošie faktori, tai skaitā:

  • jumta konstrukciju nolietojums (mitrums sekmējis tērauda detaļu, enkurojuma mezglu un metinājuma šuvju neatgriezenisku koroziju, kā rezultātā elementu savstarpējais enkurojums pārstājis funkcionēt);
  • būvniecības montāžas brāķis (nepietiekams lietus ūdens teknes paneļa atbalsta garums uz parapeta paneļa plauktiņa);
  • dinamiska slodze, ko rada autotransports blakus esošā S.Eizenšteina ielā un vibrācijas blakus esošā būvniecības vietā pāļu dzīšanas laikā.

Nepieciešamo remontdarbu izpilde tika uzsākta nekavējoties. Jau š.g. 30. jūlija pēcpusdienā dzīvojamās mājas 1. kāpņu telpas 1.-4. stāva dzīvokļu īpašnieki jau varēja atgriezties mājās. Avārijas novēršanas remontdarbi norisinājās līdz pat plkst. 23:00, kā arī tika atsākti 31. jūlija agrā rītā – dienas vakarpusē arī 5. stāva dzīvokļu īpašnieki varēja atgriezties savos mājokļos.

Avārijas novēršanas remontdarbi, t.i., konstrukciju nostiprināšanas darbi, jau ir pabeigti, izpildīti arī hermetizācijas darbi.

Pamatojoties uz notikušo, RNP mēneša laikā plāno paveikt visu pārvaldījumā esošo paneļu dzīvojamo māju (t.sk. 464.sērijas) jumtu ārpuskārtas apsekošanu.