Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP aicina uz renovācijas svētkiem Alberta ielā 2

2021-08-19

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) aicina rīdziniekus pievienoties klusā centra pērles Alberta ielā 2 renovācijas svētkiem, kas notiks otrdien, 24. augustā no plkst. 12.00 līdz plkst. 13.00.

Pasākumā piedalīsies Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas “Rīgas namu pārvaldnieks” sagatavoja nepieciešamos dokumentus un pārstāvēja Alberta ielas 2 dzīvokļu īpašnieku kopību konkursā “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021.gadā”, kurā ieguva finansējumu ēkas fasādes restaurācijai un atjaunošanai.

Šis vērienīgais projekts īstenots divu gadu laikā, aktīvi iesaistoties visām pusēm – dzīvokļu īpašniekiem, finansētājiem, būvniekiem un pārvaldniekam, kopīgi meklējot labākos risinājumus.

Ēkas fasādes atjaunošanas un renovācijas darbus veica SIA “Fasāde PRO”, lai īstenotu projektu piesaistīts papildu finansējums konkursā „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021.gadā” par summu 20 000 eiro. Savukārt projekta kopējās izmaksas ir ap 127 000 eiro.

Daudzstāvu mūra ēka Alberta ielā 2 celta 1906. gadā pēc ievērojamā arhitekta Mihaila Eizenšteina izstrādātās skices. Pēc viņa projektiem Rīgā uzcelts vairāk nekā 15 daudzstāvu mūra dzīvojamo ēku, un gandrīz puse no tām tagad ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi. Namu Alberta ielā 2 vainago oriģinālas kompozīcijas, ēkas fasāde pārsteidz ar unikāliem dekoratīvajiem elementiem. Fasādei raksturīgi vertikāli fasāžu elementi – pilastri, sandriki, balustrādes un arhitektonisko detaļu kompozīcijas.

Alberta ielu pamatoti uzskata par Rīgas jūgendstila apbūves pērli, kas ieguvusi atpazīstamību visā pasaulē kā nozīmīgs kultūras mantojums un iemīļots tūristu galamērķis, apmeklējot Eiropu. Visi Alberta ielas nami ir arhitektūras pieminekļi, arī šī ēka nav izņēmums. Alberta ielā atrodas virkne sabiedrisku iestāžu, tostarp Rīgas Jūgendstila muzejs, Jāņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeji. Ēka iekļauta arī UNESCO Pasaules mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” sarakstā.

Ēkai ir 4 stāvi un viens cokola stāvs, kā arī pagrabs. Viena galvenā kāpņu telpa ar divām ieejām no Alberta ielas un iekšpagalma iekšējās ēkas kāpnes. Atjaunošanā uzlabo ēkas vizuālo izskatu, veic sekojošus darbus: fasādes cokola apdares atjaunošana; apmešana ar dekoratīvo/gludo apmetumu; balkonu un jumta dekoratīvo elementu atjaunošana.

Ēkai tika veikta sienas virsmas sagatavošana, noņemot atdalījušos apdares fragmentus, tiek atjaunoti sienas nodrupuma fragmenti, tostarp dekoratīvo elementu nodrupušās daļas. Vēsturisko ēku remontiem un atjaunošanas darbiem izmantoja tradicionālos materiālus un daļu no mūsdienu materiāliem, kas ir saderīgi ar vēsturisko būvniecību un jau ilgu laiku tiek izmantoti būvniecībā.

Kopējā ēkas platība ir gandrīz 2000 kvadrātmetri.