No šā gada Rīgā obligāti jāšķiro bioloģiski noārdāmie atkritumi. Aptuveni 40% no visiem sadzīves atkritumiem Latvijā ir dārzeņu mizas un citi bioloģiski noārdāmie (BIO) atkritumi. Rīgā uzstādīts 1054 speciālo konteineru, no kuriem vairāk kā puse jeb 667 ir uzstādīti SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) apsaimniekotajās teritorijās, tādējādi nodrošinot 1546 dzīvojamo māju iedzīvotājiem iespēju šķirot BIO atkritumus. Taču pagaidām daļa iedzīvotāju tajos met arī pārējos atkritumus . Tādēļ RNP devās ekskursijā uz atkritumu poligonu “Getliņi”, lai iegūtu padziļinātas zināšanas par atkritumu šķirošanu, pārstrādi un aprites ekonomikas iespējām Rīgā.
Ekskursijas laikā arī tika uzzināts, cik rūpīgi tiek pārbaudīti atvestie atkritumi – vai tajos nav radiācija. Tika aplūkots, kā, izmantojot dažādas tehnoloģijas, tiek sašķiroti atkritumi – ko var izmantot, piemēram, gāzes iegūšanai, mēslojumam utt. Ielūkojāmies arī moderni aprīkotajās siltumnīcās, kurās ar tehnoloģiju un inovatīvajiem risinājumiem tiek audzēti dārzeņi. Ja arī Jums ir interese uzzināt par atkritumu poligonu “Getliņi” darbību, iespējams pieteikties bezmaksas ekskursijai – getlini.lv/vides-izglitiba.
ATGĀDINĀM!
Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteikts, ka BIO atkritumi ir gandrīz visi mājsaimniecību, sabiedriskās ēdināšanas un tirdzniecības ēdienu pārpalikumi (bez iepakojuma), kafijas un tējas biezumi, dārzu un parku atkritumi, ieskaitot zarus līdz pieciem centimetriem diametrā, arī slapji un netīri papīra iepakojumi. Tomēr BIO atkritumu konteineros nedrīkst mest piena produktus, eļļas, dzīvnieku izcelsmes produktus (piemēram, kaulus un zivis), mājdzīvnieku pakaišus, autiņbiksītes, dzērienu iepakojumus, medikamentus, protams, parastos sadzīves atkritumus.