Informācijas tālrunis: 8900

RNP - gatavošanās nākamajai apkures sezonai jau ir sākusies

2022-06-09

Šodien, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) organizētajā preses konferencē uzņēmuma vadība  informēja par aizvadīto apkures sezonu un nākamās apkures sezonas izaicinājumiem, klientu maksāšanas disciplīnu, darbu ar debitoriem un analizēja uzņēmuma rezultatīvos rādītājus.

 

Pēdējo reizi RNP noslēdza gadu ar peļņu 2018.gadā (ap 1 milj.eiro), 2020. gadā uzņēmums piedzīvoja 4,6 miljonu lielus zaudējumus. Savukārt gadu vēlāk – 2021.gadā – peļņa sasniedza vairāk kā 4 milj. eiro. Būtiski, ka uzņēmums ir spējis paaugstināt efektivitāti un guvis peļņu vienlaikus samazinot pārvaldīšanas maksu klientiem. Līdz šim RNP nekad nav maksājis dividendes, šobrīd tas notiks pirmo reizi uzņēmuma vēsturē, par 2021.gadu RNP Rīgas domes budžetā iemaksās ap 1.7 milj.eiro. Ņemot vērā apstākļus paredzams, ka sociālās palīdzības apjoms būs nepieciešams lielāks, nekā parasti. Pašvaldībai būs iespēja dividendes izmantot sociālajam spilvenam, vai novirzīt citur atbilstoši saviem ieskatiem.

 

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: “Būtiskākais, ko esam panākuši 2021. gadā, ir samazināta pārvaldīšanas maksa 70% RNP klientu. Tas noteikti palīdzēs risināt strauji augošo inflāciju, kas īpaši smagi atsauksies uz nākamo apkures sezonu, kad rēķini par apkuri iespējams divkāršosies. Tādēļ arī īpaši pozitīvi vērtējam izrāvienu remontdarbu izpildē, kas divkāršojies. Šajā vasarā plānojam pievērst pastiprinātu uzmanību mazākiem siltināšanas darbiem ēkās. Novērtējam gan savu darbu, gan mūsu klientu iesaisti – samazinājies klientu parāda apjoms, bet pieaudzis savlaicīgi apmaksāto rēķinu apjoms. Un, protams, īpaši jāatzīmē ieviestā pretkorupcijas sistēma – risku vadība, piemērots amatpersonu statuss, caurspīdīgi iepirkumi.”

 

Gatavojoties jaunajai apkures sezonai – izsludināts iepirkums par ēku iekšējo siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi, kas publicēts ES Oficiālajā vēstnesī – ārvalstu komersantiem. Šis ir viens no finansiāli ietilpīgākajiem RNP iepirkumiem, līguma ilgums paredzams uz 3 gadiem par kopējo summu ap 16 milj.eiro.

 

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” padomes priekšsēdētājs Ainārs Ozols: “Padome ir skaidri definējusi, ka tās uzdevums ir nodrošināt pārmaiņas, lai RNP tiek transformēts par modernu un efektīvu uzņēmumu, kas saviem klientiem sniedz konkurētspējīgu pakalpojumu. Tieši pakalpojuma kvalitāte un spēja to sniegt ātri, kopš RNP izveides ir biežāk minētās problēmas, izvirzot priekšplānā efektivitātes kritērijus. Nākotnes uzdevums ir turpināt uzņēmuma transformāciju. RNP ir jākļūst par efektīvu uzņēmumu ar augstas kvalitātes pakalpojumu. Ilgtermiņa vīzija ir par RNP kotēšanu biržā, tas nozīmē, ka uzņēmumam ir jāatbilst virknei kritēriju. Uzdevumi ir skaidri definēti. Arī šajā gadā, neraugoties uz problēmām, kas saistītas ar ģeopolitisko situāciju, ir jāturpina  pozitīvu pārmaiņu ieviešana. Būs grūti, jo ir daudz izaicinājumu, kas saistīti ar apkuri, remontdarbu plānu, cilvēkresursu pieejamību, tomēr tie nedrīkst kļūt par pamatojumu mērķu nesasniegšanai.”

 

Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange: “Laba pārvaldība ir atslēga uz pozitīvām pārmaiņām Rīgā, un to esam ieraudzījuši RNP, un par to liecina arī gada pārskats, kas sagatavots pēc starptautiskiem standartiem. Pagājušajā gadā uzņēmums ir strādājis ar peļņu – kas tiek ieskaitīta Rīgas pilsētas budžetā, tas noteikti sniegs būtisku atbalstu rīdziniekiem, lai iespējami nesāpīgāk pārvarētu tuvojošos apkures sezonu. Šobrīd redzam arī to, ka iedzīvotāju sūdzības ir ļoti būtiski samazinājušās. Esam pieņēmuši lēmumu, ka tuvākos 5 gadus uzņēmums paliek 100% Rīgas pilsētas pārvaldībā.”