Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP iegūst apbalvojumu konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2021”

2022-03-11

Šodien, 11. martā norisinājās ikgadējs apbalvošanas pasākums “Latvijas Būvniecības gada balva 2021”. Nominācijā “Fasāžu atjaunošana. Restaurācija. Pārbūve” godpilno 3. vietu ieguva SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) atjaunotā ēkas fasāde Strēlnieku ielā 1B.

 

Kopumā konkursā RNP piedalījās ar četrām ievērības cienīgām ēkām, kas tika renovētas pagājušā gada laikā – Alberta iela 2, Stabu iela 71, Jēzusbaznīcas iela 13 un laureāte – Strēlnieku iela 1B.

 

Ronalds Neimanis, RNP valdes priekšsēdētājs: ”Vēlos izteikt pateicību īpašniekiem, kuri uzticējās RNP. Lieliskā fasāde un arī balvas saņemšana apliecina to, ka dzīvokļu īpašnieki sadarbojoties ar pārvaldnieku var sekmīgi realizēt arī tik sarežģītus projektus, kā jūgendstila ēkas fasādes atjaunošana. Esamu gandarīts, ka spējam veikt tiešām ievērības cienīgu fasādes restaurāciju un ka mūsu ieguldītais darbs ir ticis novērtēts. Šīs ēkas fasādes restaurācijā ir ieguldīts liels darbs. Es saku paldies visām iesaistītajām pusēm, kas palīdzēja šo projektu īstenot. Strēlnieku iela 1B ir vēsturiska pērle ar kuras starpniecību mudinājām arī citus dzīvokļu īpašniekus pieņemt kopības lēmumu par fasādes atjaunošanu, uz nedēļu izgaismojot ēkas fasādi ar instalāciju “Gaismas atslēgas”, ko varēja apskatīt ikviens rīdzinieks.”

 

Arī šogad turpinām atjaunot RNP ēku kultūrvēsturiskas fasādes. Jau šobrīd ir pieteikti seši objekti konkursā “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2022. gadā”.

 

Strēlnieku ielas 1B ēkas būvprojekts izstrādāts 1912. gadā, bet uzsākot renovācijas procesu fasādē bija iespējams saglabāt līdz pat pusei no vēsturiskajiem smalki profilētajiem vērtīgajiem koka logiem. Visu fasādes virsmu klāj grafīta krāsas apmetums ar nelielu faktūru. Fasādē saglabājušās arhitektoniskās detaļas – dzegas, dekoratīvās joslas, profilēti koka stabi starp logu rāmjiem, erkers. Strēlnieku ielas 1B nama renovācijas darbus veica SIA “Fasāde PRO”, savukārt ēkas fasādes renovācijas tehnisko dokumentāciju izstrādāja SIA „ER.ARCH”. Lai īstenotu projektu, RNP piesaistīja papildu Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu gandrīz 19 tūkst. EUR apmērā remontdarbu veikšanai. Savukārt projekta kopējās izmaksas sastāda ap 52 tūkst. EUR.

 

Konkursa „Latvijas Būvniecības Gada balva 2021” misija ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji u.c. Konkursa organizēšanas mērķis ir paaugstināt būvniecības, projektēšanas un arhitektūras nozares prestižu sabiedrībā, popularizējot labas prakses pieredzi Latvijā un aiz tās robežām.

 

Please accept marketing-cookies to watch this video. Learn more