Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP iegūst “Gada labākā būve Latvijā 2022” atzinību

2023-08-18

Vakar, 17. augustā, apbalvoti skates “Gada labākās būves Latvijā 2022” laureāti. Atzinību ieguva arī “Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimniekošanā esošā jūgendstila ēka Elizabetes ielā 10A.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” kā projekta vadītājs konkursam “Gada labākā būve Latvijā 2022” pieteica vienu no ievērojamām jūgendstila mājām Rīgā. Ēkas Elizabetes ielā 10A renovācija noslēdzās 2022.gadā. Ēka Elizabetes ielā 10A celta 1903. gadā, ko sākotnēji projektējis ievērojamais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns. Tomēr pēc namīpašnieku maiņas Mihails Eizenšteins saņēma pasūtījumu veidot fasādes risinājumu jūgendstila formās. Dekoratīvo elementu vidū ir maskas, lauvas, stilizēti koki, augu un ziedu motīvi. SIA „ADO birojs” izstrādātāja ēkas arhitektoniski māksliniecisko analīzi, kurā ņēma vērā krāsojuma izpētes laikā iegūtos vēsturiskos fasādes toņus, kā arī tika izveidota jauna krāsu pase fasādes atjaunošanai. Fasādes atjaunošanas laikā nemainīgs mērķis bija saglabāt pietuvinātu toni fasādes vēsturiskajam tonim kā arī iekļauties pārējo uz Elizabetes ielas esošo ēku kopainā.

Nominācijā “Pārbūve un atjaunošana” finālā tika iekļautas sekojošas būves –

  1. Brīvvalsts dārgumu nams, Krasta iela 35a, Rēzekne;
  2. Carnikavas pamatskolas pārbūve un paplašināšana, Nākotnes iela 1, Carnikava;
  3. Dzīvojamās ēkas atjaunošana un pārbūve, Gogoļa iela 8, Rīga;
  4. Elizabetes iela 10A, Rīga;
  5. Raiņa bulvāris 25, Rīga;
  6. Rehabilitācijas nodaļas pārbūve, Pētera iela 33, Ventspils;
  7. VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” 26.korpusa (Dienas stacionārs) pārbūve.

RNP valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš: “Paldies visiem projektā iesaistītajiem! Krietns saimnieks ne tikai būvē kaut ko jaunu, bet rūpējas arī par esošo un to atjauno. Mums padomā vēl ir ap 2000  objektu, ko vajadzētu atjaunot! Uz tikšanos citās labāko būvju skatēs!”

 

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=uq_4cxgrd34