Informācijas tālrunis: 8900

RNP klientu vēsturiski augstākā maksāšanas disciplīna ļauj mājām kvalificēties renovācijas programmām

2023-01-20

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sasniegti vēsturiski augstākā rēķinu maksāšanas disciplīna, kas 2022.gada beigās pārsniedz 84%. Neraugoties uz vispārēju inflāciju un energoresursu krīzi valstī un pasaulē, klienti šobrīd ar augstu atbildību izturas pret ikmēneša norēķiniem par saņemtajiem pakalpojumiem. Būtiski apzināties, ka kompleksi renovējot ēku, iespējams samazināt regulārās izmaksas par pakalpojumiem.

 

Salīdzinot vairākas līdzīga tipa ēkas, no kurām viena ir renovēta, otra, nē – skaidri redzam būtiskās atšķirības ikmēneša rēķinos galvenokārt par apkuri. Apkures izmaksas par m2  renovētā un nerenovētā ēkā var atšķirties pat vairāk kā divas reizes. Kas vēl būtiskāk – renovētās mājās apkures sezonu var sākt par vienu mēnesi vēlāk, savukārt noslēgt par mēnesi ātrāk kā nerenovētās mājās. Tādā veidā apkures sezonā saņemt par diviem apkures rēķiniem mazāk.

 

RNP valdes loceklis Bernhards Maļinovskis: “Klientu maksājumu disciplīna decembrī pārsniedz 84%, lai arī izrakstīto rēķinu summa pret iepriekšējo gadu pieaugusi par 37%. Neskatoties uz to, ka gada pēdējā ceturksnī izrakstīto rēķinu kopsumma ir palielinājusies par aptuveni ceturtdaļu, maksājumu disciplīna ir turpinājusi uzlaboties. Maksājumu disciplīnu ietekmējošie faktori – klientu apzinīgā attieksme pret saistību izpildi, par ko visiem klientiem vēlos izteikt pateicību, laicīgi izrakstīti rēķini, regulāra, aktīva un pārdomāta atgādinājumu nosūtīšana, sadarbība ar ārpakalpojumu parādu piedziņā. Māju skaits, kas vidēji norēķinās tuvu 100% gada laikā būtiski pieaudzis – pat par 20%.”

 

RNP valdes locekle Laila Keisele: “Aizvadītā gada noslēgumā tika dots starts jaunajai ALTUM atbalsta programmai māju energoefektivitātes paaugstināšanai, kas aprēķināta 170 daudzdzīvokļu mājām visā Latvijā. Ņemot vērā, ka programmas apjoms nav liels, un projekta realizācija no pirmā lēmuma pieņemšanas brīža līdz realizācijai var aizņemt vairākus gadus, dzīvokļu īpašniekiem jau šobrīd jāiepazīstas ar jaunās programmas nosacījumiem un noteikti jālemj par dalību tajā. Viens no programmas kvalifikācijas kritērijiem ir maksāšanas disciplīna, tādejādi tās paaugstinājums tagad sniedz vairākas priekšrocības daudz vairāk mājām startēt šajā programmā. ALTUM atbalsta programma māju energoefektivitātes paaugstināšanai sedz līdz 49% no kopējām energoefektivitātes paaugstināšanas izmaksām. Aicinu pieteikties uz konsultācijām pie pārvaldnieka savas daudzīvokļu ēkas energoefektivitātes uzlabošanai!” 

 

Kompleksa ēkas renovācija sniedz ļoti būtiskas priekšrocības ne tikai ikmēneša izmaksu samazināšanai, bet arī individuālajam komfortam katram dzīvokļa īpašniekam. Samazinās siltumenerģijas patēriņš vidēji par 50%, dzīvokļu īpašnieks regulē sev komfortablu siltumenerģijas temperatūru dzīvoklī un maksā tikai par patērēto siltumenerģiju. Māja iegūst jaunu un modernu izskatu, pieaug dzīvokļa īpašuma vērtība. Būtiski samazinās avārijas riski un uzturēšanas izmaksas.

 

Par iespējām iesaistīties ALTUM atbalsta programmās māju energoefektivitātes paaugstināšanai, RNP klientus aicinām sazināties ar RNP Māju atjaunošanas nodaļas speciālistiem pa e-pastu rnparvaldnieks@rnparvaldnieks.lv.