Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2023” iegūst 3. vietu

2024-03-14

7. martā notika svinīga uzvarētāju apbalvošanas ceremonija “Latvijas Būvniecības Gada balva 2023”, kur no 145 saņemtajiem pieteikumiem 10 nominācijās tika sveikti pirmo 3 vietu ieguvēji, kā arī piešķirtas 3 Grand Prix balvas.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) kā projekta vadītājs konkursam “Latvijas Būvniecības Gada balva 2023” pieteica sešus namus – viens no tiem bija  jūgendstila pērle, arhitekta Eižena Laubes projektētā ēka Tallinas ielā 23. Ēkas atjaunotā fasāde guva arī žūrijas novērtējumu un 3. vietu nominācijā “Fasāžu atjaunošana”.

Ielas fasādē ir vairāki arhitektoniskie elementi – cilnis virs ieejas ēkā, ciļņi zem otrā stāva logiem, cilnis ar augu motīvu, dzīvnieka atveidojumi uz balkona sienām, konsoles ar cilvēka sejas attēlojumu, modiljons un dzega. Ēkas oriģinālā substance un autentiskums ir saglabājusies oriģinālā izskatā. Pēc fasādes atjaunošanas ēkai saglabāta oriģinālā ķieģeļu apdare, krāsojums, ieejas durvis, esoši koka logi un dekoratīvie elementi, kas restaurēti projekta ietvaros. Ēkas jumta segums vietās, kur bijis bojāts, mainīts, izmantojot oriģinālam līdzvērtīgu analogu. Projekta autors SIA „ADO birojs”.

Plašāka informācija par jūgendstila arhitektūras pērli Tallinas ielā 23 – šeit.

Tāpat varam lepoties arī ar atjaunoto daudzdzīvokļu koka ēka Lāčplēša ielā 157, kas guva atzinību nominācijā “Koka būve”. Namam tika veikta fasāžu siltināšana ar kokšķiedras plāksnēm, esošo spāru pagarināšana, jauna jumta seguma izbūve, logu nomaiņa, ventilācijas sistēmu uzstādīšana, koplietošanas durvju nomaiņa u.c. darbi. Projekta autors – SIA “Monulitum”

Pasākumā piedalījās arī RNP pārstāvji – valdes loceklis Mārtiņš Paurs un Māju atjaunošanas nodaļas vadītājs Oskars Skrastiņš.

Konkursu Latvijas Būvniecības gada balva 2023 organizē biedrība Building Design and construction council (www.buvniekupadome.lv). Konkurss noris katru gadu, apkopojot iepriekšējā gadā ekspluatācijā nodotos arhitektūras un inženierijas objektus. Rezultāti ik gadu tiek paziņoti marta sākumā svinīgā Gala ceremonijā.

Konkursam pieteikti 2023. gadā ekspluatācijā nodoti objekti no Rīgas, Preiļiem, Ādažiem, Jūrmalas, Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Cēsīm, Daugavpils, Gulbenes, Alūksnes, Strenčiem, Valmieras, Salaspils, Ķekavas, Ventspils, Ogres, Suntažiem, Kalsnavas, Vecumniekiem, Bauskas, Nīkrāces pagasta, Mārupes, Brocēniem, Jēkabpils, Līvāniem, Siguldas un Verēmu pagasta.

 

Plašāka informācija par laureātiem – šeit