Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP noslēgts līgums ar Kredītinformācijas biroju

2015-09-15

Starp SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) un AS “Kredītinformācijas birojs” (Kredītbirojs) noslēgts līgums par dalību Kredītbiroja sistēmā. Līguma nosacījumi paredz, ka RNP nodos Kredītbirojam ziņas par fiziskām personām, kurām ir nenokārtotas parādsaistības ar RNP par pārvaldīšanu un saņemtajiem pakalpojumiem. Savukārt Kredītbirojs, pamatojoties uz saņemtajām  ziņām, veidos personu kredītvēsturi, tādējādi ļaujot citiem Kredītbiroja sistēmas dalībniekiem novērtēt potenciālā klienta spēju uzņemties finansiālas saistības.

Tas nozīmē to, ka turpmāk citi preču un pakalpojumu sniedzēji, kas ir Kredītbiroja sistēmas dalībnieki, varēs saņemt informāciju par fiziskām personām, kurām ir parāds par dzīvokli un izvērtēt, vai attiecīgajai personai, piemēram, izsniegt kredītu vai preci līzingā.

Projekta mērķis ir veicināt RNP negodprātīgo klientu parādsaistību izpildi. Nedrīkstētu būt tāda situācija, ka dzīvokļa īpašnieks nenorēķinās par saņemtajiem pakalpojumiem, kas kopumā ietekmē arī visus mājas iedzīvotājus – netiek pilnvērtīgi un savlaicīgi veidoti uzkrājumi remontdarbu veikšanai u.tml., tai pat laikā parādniekam iegādājoties dārgu televizoru, jaunu viedtālruni vai pat automašīnu, izmantojot nomaksas iespēju.

Turpmāk pēc līguma noslēgšanas RNP periodiski nodos informāciju Kredītbirojam par tiem uzņēmuma klientiem, kuru parādsaistības izveidojušās 3 un vairāk mēnešu periodā. Savukārt informācija par tiem klientiem, kuriem ir noslēgts un spēkā esošs izlīgums par pakāpenisku parāda atmaksu, Kredītbirojam netiks nodota.

Sadarbība ar Kredītbiroju tiks veikta Kredītinformācijas biroju likuma noteiktajā kārtībā.

Jānorāda, ka RNP saviem klientiem piedāvā iespēju noslēgt izlīgumu par pakāpenisku parāda atmaksu, dzēšot līdz pat 90% aprēķinātā līgumsoda. Papildus informācija pieejama ŠEIT.