Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP pašvaldības budžetā iemaksā dividendes 3,25 miljonu eiro apmērā

2024-06-10

Šī gada maijā SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” dividendēs no 2023. gada peļņas Rīgas domes budžetā iemaksāja 3,25 miljonu eiro. Savukārt valsts budžetā uzņēmums iemaksās kopumā 812 500 eiro lielu uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN).

Pašvaldības uzņēmuma iemaksātie līdzekļi pilsētas budžetā ļaus Rīgai īstenot visiem rīdziniekiem svarīgus projektus.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš: “Pagājušā gada veiksmīgos rezultātus redzam kā labu pamatu tālākajai attīstībai. Šogad mūsu uzmanības centrā ir pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana, iedzīvotāju aktīva iesaiste renovācijas projektos, mūsu darbinieku darba apstākļu uzlabošana, digitalizācija un automatizācija. Mūsu mērķis ir nepārtraukti uzlabot rīdzinieku dzīves apstākļus.”

Kopumā SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pērn strādāja ar 5,05 miljonu eiro peļņu, kas ir par 11 % vairāk nekā 2022. gadā. Peļņas daļu, kas netiek izmaksāta dividendēs un UIN, uzņēmums iegulda attīstība un pakalpojumu kvalitātes celšanā.

Uzņēmuma ieņēmumi no līgumiem ar klientiem 2023. gadā bija 74,2 miljoni eiro, kas ir par 20 % vairāk nekā iepriekšējā gadā. No gūtajiem ieņēmumiem 71 % ir no dzīvojamo un neapdzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumiem, izņemot remontdarbus, 27 % no plānoto remontdarbu izpildes, bet 2 % no pārējiem sniegtajiem pakalpojumiem.

Pērn par 65 % jeb 8 miljoniem eiro kāpināti plānoto remontdarbu apjomi. Šāds būtisks pieaugums ir bijis iespējams, jo papildus RNP darba organizācijas efektivitātes pieaugumam pārskata periodā mazinājās šķēršļi, kas darbus būtiski bremzēja iepriekšējos gados – piegādes ķēdes pārkārtojās pēc Krievijas uzsāktā pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, kā arī pēc ilgstošajiem iepriekšējo gadu pandēmijas ierobežojumiem.

SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” vienīgais kapitāla daļu turētājs ir Rīgas pašvaldība. Apstiprinot SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” 2023. gada pārskatu, pašvaldība atzinīgi novērtēja uzņēmuma darbu un tā ieguldījuma nozīmi, spēcinot Rīgas iespējas risināt iedzīvotājiem būtiskus jautājumus.

Kapitāla daļu turētāju pārstāv Rīgas pilsētas izpilddirektors, Centrālās administrācijas vadītājs Jānis Lange.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” ir Latvijas lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums. Izveidots kā pašvaldības kapitālsabiedrība, pašlaik uzņēmums darbojas bez pašvaldības dotācijām un saviem klientiem piedāvā pilna spektra namu pārvaldīšanas pakalpojumus. Uzņēmums apsaimnieko vairāk nekā 3600 ēkas, kurās pakalpojumus saņem ap 160 000 klienti.