Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP pļaušanas sezonā palielina tehniskās bāzes kapacitāti

2023-05-26

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) jaunajā pļaušanas sezonā pakalpojumu 95% klientu nodrošinās vidēji par 4 līdz 12% lētāk, nekā aizvadītajā sezonā, samazinot RNP klientu izmaksas. Pļaušana pie RNP mājām jau sākta maija otrajā nedēļā, tomēr lielākais pļaušanas apjoms tiks uzsākts tieši šodien. Gatavojoties pļaušanas sezonai, līdzās ārpakalpojumam, palielināts uzņēmuma pļaušanas tehnikas apjoms un kapacitāte, nodrošinot daļu pakalpojuma sniegšanu pašu spēkiem. Papildus tam noslēgti līgumi ar trīs ārpakalpojuma sniedzējiem – SIA “Vizii Urban”, SIA “Ekozona” un SIA “SOFTHOUSE”.

 

RNP valdes loceklis Bernhards Maļinovskis: “Savlaicīgi gatavojoties pļaušanas sezonai, primāri stiprinājām savu neatkarību pakalpojuma sniegšanā, attīstot iekšējo resursu – gan organizējot pļaušanas brigādes, gan uzturot kārtībā esošo pļaušanas tehniku, gan īstenojot jaunas speciālās komunālās tehnikas iepirkumu. Pirmās jauno tehniskas vienību piegādes plānotas jau jūnija sākumā, kas sniegs būtisku atspaidu gan pļaušanas laikā, gan nodrošinot citus ar māju piesaistīto teritoriju kopšanu saistītos pakalpojumus.”

 

Zāles pļaušanas iepirkuma pakalpojums tika sadalīts 6 lotēs. Tika saņemti 9 pieteikumi un šobrīd līgums par pakalpojumu noslēgts ar 3 uzņēmumiem, aptverot lielāko daļu Rīgas. Noslēguma stadijā ir līguma slēgšana par pļaušanas pakalpojumu Juglā. Vēl nav noslēdzies -pakalpojuma iegādes process Rīgas centram, kas pēc apjoma ir 5% no kopējām RNP zāles pļaušanas platībām. Un centrs ir vienīgā zona Rīgā, kur iespējams neliels izmaksu pieaugums.

 

Turpinās arī darbinieku apmācības darbam ar jauno komunālo tehniku, jo pirmo tehniku piegāde plānota jūnijā, bet nākamās šā gada rudenī. Specializētā komunālā tehnikā ļaus celt RNP efektivitāti, samazinot reaģēšanas laiku.

 

Apjomīga zāles pļaušana sākta šodien. Šajā sezonā plānotas vairākas zāles pļaušanas reizes māju piesaistītajos zemes gabalos. Pļaušanas reižu skaits prioritāri atkarīgs no tā, cik laika apstākļi būs labvēlīgi zāles augšanai. Pļaujamā teritorija ir ap 440 ha liela un kopumā pļaušana nepieciešama pie vairāk nekā 3500 adresēm, ko apsaimnieko RNP.

 

Par zāles pļaušanas sezonu Rīgā:

Kvalitatīva zāles pļaušana nav iespējama ne stipra lietus laikā, ne lielā karstumā, jo strauji pārkarst pļaušanas tehnika, jāņem vērā, ka arī darbinieki nevar ilgstoši strādāt, ja gaisa temperatūra paaugstinās virs +25 grādu atzīmes. Viens no risinājumiem, lai mazinātu karstuma ietekmi, būtu pļaut agri no rīta un vēlu vakarā, tomēr, lai šādu praksi ieviestu, māju kopībām ar balsu vairākumu jāpieņem lēmums, ka zāles pļaušana ir pieņemama agri no rīta, piemēram, jau sākot no plkst.5 vai plkst.6. 

 

Vēršam uzmanību, ka zāles pļaušana notiek secīgi – sākotnēji lielāko daļu zāles pļauj traktora tehnika, kam seko noslēguma darbi ar vieglākām tehnikas vienībām, lai panāktu iespējami sakoptu zālienu. Starp pirmo un otro darbu fāzi, ņemot vērā darba apjomu, var būt laika nobīde pat vairākas stundas. Kā arī jāņem vērā, ka nesniegta pakalpojuma gadījumā – apmaksa netiek piemērota. Līdz ar to situācijās, kad pārvaldīšanas maksa netiek pilnībā iztērēta, tā tiek novirzīta mājas uzkrājumā.