Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP renovē Klusā centra pērli Alberta ielā 2

2021-07-08

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” uzsāk vērienīgu ēkas fasādes atjaunošanas un renovācijas projektu apsaimniekotajai ēkai Alberta ielā 2. Ēkas fasādes atjaunošanas un renovācijas darbus veic SIA “Fasāde PRO”, lai īstenotu projektu piesaistīts papildu finansējums konkursā „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021.gadā”* par summu 20 tūkst. EUR. Savukārt projekta kopējās izmaksas ir ap 127 tūkst. EUR. Projektu plānots pabeigt līdz šā gada rudenim.

Daudzstāvu mūra ēka Alberta ielā 2 celta 1906. gadā pēc ievērojamā arhitekta Mihaila Eizenšteina izstrādātās skices. Pēc viņa projektiem Rīgā uzcelts vairāk nekā 15 daudzstāvu mūra dzīvojamo ēku, un gandrīz puse no tām tagad ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi. Namu Alberta ielā 2 vainago oriģinālas kompozīcijas, ēkas fasāde pārsteidz ar unikāliem dekoratīvajiem elementiem. Fasādei raksturīgi vertikāli fasāžu elementi – pilastri, sandriki, balustrādes un arhitektonisko detaļu kompozīcijas.

Ronalds Neimanis, RNP valdes priekšsēdētājs: “Alberta ielas 2 nama fasādes atjaunošanas projekts ir lielisks piemērs tam, ka dzīvokļu īpašnieki ar saviem ilgtermiņa plāniem un lēmumiem, sadarbojoties ar pārvaldnieku var sekmīgi realizēt arī tik sarežģītus projektus kā jūgendstila ēkas fasādes atjaunošana. Esmu gandarīts, ka pēc atjaunošanas arī Alberta ielas otrais nams organiski iekļausies izcilo arhitektūras pieminekļu ansamblī.”

Alberta ielu pamatoti uzskata par Rīgas jūgendstila apbūves pērli, kas ieguvusi atpazīstamību visā pasaulē kā nozīmīgs kultūras mantojums un iemīļots tūristu galamērķis, apmeklējot Eiropu. Visi Alberta ielas nami ir arhitektūras pieminekļi, arī šī ēka nav izņēmums. Alberta ielā atrodas virkne sabiedrisku iestāžu, tostarp Rīgas Jūgendstila muzejs, Jāņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeji. Ēka iekļauta arī UNESCO Pasaules mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” sarakstā.

Ēkai ir 4 stāvi un viens cokola stāvs, kā arī pagrabs. Viena galvenā kāpņu telpa ar divām ieejām no Alberta ielas un iekšpagalma iekšējās ēkas kāpnes. Atjaunošanā uzlabo ēkas vizuālo izskatu, veic sekojošus darbus: fasādes cokola apdares atjaunošana; apmešana ar dekoratīvo/gludo apmetumu; balkonu un jumta dekoratīvo elementu atjaunošana.

Ēkai tiek veikta sienas virsmas sagatavošana, noņemot atdalījušos apdares fragmentus, tiek atjaunoti sienas nodrupuma fragmenti, tostarp dekoratīvo elementu nodrupušās daļas. Vēsturisko ēku remontiem un atjaunošanas darbiem izmanto tradicionālos materiālus un daļu no mūsdienu materiāliem, kas ir saderīgi ar vēsturisko būvniecību un jau ilgu laiku tiek izmantoti būvniecībā. Visiem inženiertehniskajiem darbiniekiem jābūt apmācītiem un ar atbilstošas izglītības apliecībām, kas ļauj strādāt ar kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēkām.

Kopējā ēkas platība: 1968,6 m2

* Dzīvojamās mājas Alberta ielā 2 dzīvokļu īpašnieki 2020.gada 8.decembrī pieņēma kopības lēmumu par ēkas dalību konkursā „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021.gadā” un pilnvaroja SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” dzīvokļu īpašnieku vārdā sagatavot un iesniegt dokumentus, atbilstoši konkursa nolikumam, kā arī īstenot renovācijas projektu.