Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP septembrī piedāvās iespēju slēgt izlīgumus, nemaksājot soda naudu

2013-08-14

SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) saviem klientiem, kuriem izveidojies parāds par apsaimniekošanu un saņemtajiem pakalpojumiem, vienu mēnesi no šā gada 2. septembra līdz 30. septembrim piedāvās iespēju noslēgt izlīgumus par pakāpenisku parāda atmaksu, nepiemērojot soda procentus.

Noslēdzot izlīgumu par pakāpenisku parāda atmaksu, tiks sastādīts individuāls parāda atmaksas grafiks ar maksimālo termiņu divi gadi. Aprēķinot maksājuma apmēru, tajā netiks iekļauta kavējuma nauda, proti, līgumsods, kas izveidojies līdz izlīguma noslēgšanas brīdim.

Aizvadītajā gadā RNP jau rīkoja šādu akciju, sākot no 1. jūlija līdz 31. decembrim. Kopumā sešu mēnešu laikā iespēju noslēgt izlīgumu izmantoja vairāk nekā 10 000 RNP klienti.

„Pagājušā gada ziema bija gara un auksta, atbilstoši tam – arī siltuma rēķini bija lieli. Daudziem cilvēkiem, ņemot vērā ekonomisko situāciju, nebija viegli tos nomaksāt, tāpēc veidojās parādi. Mūsu mērķis ir palīdzēt rīdziniekiem šo situāciju atrisināt, nevis iekasēt soda procentus. Lai jaunā apkures sezona nesagādātu problēmas, aicinu visus, kam iekrājušies parādi, septembra laikā izmantot iespēju noslēgt izlīgumus un vienoties par parāda atmaksas grafiku,” – saka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe uzsver: „Pēc aizvadītajā gadā veiktās akcijas saistībā ar izlīgumu slēgšanu, jau šā gada janvārī liels skaits mūsu klientu, kuri dažādu iemeslu dēļ nebija noslēguši izlīgumu, izteica lūgumu atkārtot šādu akciju, lai dotu iespēju ikvienam parādniekam, it īpaši pirms apkures sezonas sākuma, vienoties par ilgtermiņa parāda atmaksu, nemaksājot soda naudu. Mēs esam ņēmuši vērā šo lūgumu un vēlreiz, tikai septembrī, ikvienam RNP klientam, kuram ir parāds par saņemtajiem pakalpojumiem, sniedzam iespēju šādu izlīgumu noslēgt. Ņemot vērā, ka iespēju noslēgt izlīgumu, nemaksājot soda naudu, izmantoja gandrīz puse no parādniekiem, aizvadītā gada akcijas rezultāts uzskatāms par sekmīgu. Ceram, ka šo atkārtoti sniegto iespēju izmantos ikviens mūsu klients, kuram kādu iemeslu dēļ izveidojies parāds.”
Izlīgumus varēs noslēgt visos RNP klientu apkalpošanas centros. Pret tiem iedzīvotājiem, kas septembrī neizmantos iespēju noslēgt mierizlīgumu, RNP varēs vērsties tiesas ceļā.

Pašvaldības kapitālsabiedrība SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” ir Latvijas lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums. Tas tika izveidots, apvienojot 15 pašvaldības namu pārvaldīšanas kapitālsabiedrības, lai nodrošinātu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanu pēc vienotiem principiem un uzlabotu pašvaldības kā dzīvojamo māju pārvaldnieka sniegto pakalpojumu kvalitāti. Uzņēmums apsaimnieko 4300 ēkas, kurās pakalpojumus saņem gandrīz 180 000 klientu.