Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

RNP uzsāk dalību projektā EkoBirojs

2017-08-23

“Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) šī gada augustā uzsākta dalība SIA “Clean R” (Clean R) programmā “Ekobirojs” un pakāpeniski ieviesta papīra un kartona šķirošana biroja telpās. Uzstādītas jau 40 papīra un kartona šķirošanas kastes administratīvajās ēkās, teritoriālajos iecirkņos un klientu apkalpošanas centros.

Valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis: “Pirmo papīra lietderīgas izmantošanas soli spērām jau pirms trīs gadiem, kad uzņēmumā individuālie printeri, kas bija izvietoti kabinetos, tika aizvietoti ar koplietošanas printeriem, kas uzstādīti tikai gaiteņos. Šis solis papīra izlietojumu samazināja par aptuveni 20-30%. Turpinot iesākto, esam nolēmuši uzsākt dalību programmā “Ekobirojs”, lai ne tikai motivētu darbiniekus izmantot papīru lietderīgi, saudzējot dabas sniegtos resursus, bet arī lai nodrošinātu viegli pieejamus šķirošanas punktus darba vietā.”

SONY DSC

Clean R programmu “Ekobirojs” uzsāka jau 2010. gadā, kas ir Clean R viena no attīstības jeb zaļas domāšanas programmām. Tā ir vērsta uz sabiedrības izglītošanu par to, kā pareizi šķirot otrreizēji izmantojamus materiālus un samazināt savu pēdu atstātos nospiedumus dabā.

Clean R pārstāvis Valērijs Stankevičs: “Programma ir speciāli izstrādāta gan maziem, gan vidējiem, gan arī lieliem uzņēmumiem, kuri nolēmuši pievienoties zaļajam dzīvesveidam, uzsākot atkritumu šķirošanu birojā. Mēs piedāvājam un aicinām piedalīties šajā programmā ikvienu uzņēmumu, sniedzot instrukcijas un aprīkojumu papīra šķirošanas uzsākšanai – tās ir speciāli izstrātātas kastes, kas ir veidotas no kartona un kas ir paredzētas visdažādākajiem birojiem. Parasti lielās kartona kastes šķirošanai tiek novietotas pie kopējamiem aparātiem, savukārt individuālas – pie darba galdiem. Uzsākot šķirošanu birojā, mēs speram pirmo soli pretī videi draudzīgākam dzīvesveidam, rādot uzskatāmu piemēru, ka to ir ne tikai iespējams paveikt, bet arī tik tiešām ir vērts darīt”.

Šobrīd “Ekobirojs” projektā jau piedalās 80 uzņēmumi, starp kuriem ir gan lielas bankas, gan celtniecības uzņēmumi, kā arī Rīgas dome, turklāt no šī gada augusta arī RNP. Galvenais atkritumu šķirošanā ir rezultāts. Ar RNP uzstādītajām šķirošanas kastēm atbilstoši “Ekobirojs” prognozēm savāktais papīra daudzums varētu sasniegt pat 400-600 kg. Tas varētu nodrošināt 8-9 koku saglabāšanu.

SONY DSC