Informācijas tālrunis: 8900

Rūpējies par ilgtspējīgu vidi un nodod nolietotās riepas tām paredzētajās vietās

2019-03-19

Tuvojoties pavasarīgi siltajam laikam, ne tikai biezie ziemas mēteļi tiek nomainīti pret kaut ko gaisīgāku, bet arī dzelzs rumakiem tiek mainītas riepas. Taču ne visi zina, ka riepas nedrīkst izmest sadzīves atkritumu konteineros.  Tās ir pieskaitāmas pie kaitīgajiem atkritumiem, jo to sadalīšanās periods dabiskā veidā ir ārkārtīgi liels. Kā un kur vislabāk atbrīvoties no nolietotajām riepām?

Gan SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, gan Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) aicina iedzīvotājus rīkoties atbildīgi – neatstāt riepas garāžā, pie atkritumu konteineriem vai dabā, bet izmantot iespēju nolietotās riepas nodot otrreizējai pārstrādei bez maksas, iegādājoties jaunas riepas, kādā no 111 “Riepa ar rītdienu” tirdzniecības vietām vai servisiem, no kuriem 37 atrodas Rīgā.

Ja nav plānota riepu iegāde, tad jāsazinās ar savu pašvaldību vai tās izvēlēto atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu par riepu nodošanas iespējām. Piemēram, SIA “Eco Baltia vide” savos un savu partneru šķirošanas laukumos nodrošina iespēju iedzīvotājiem reizi gadā vienu riepu komplektu nodot bez maksas:

  • Stopiņu novadā, Getliņu ielā 5;
  • Ādažu novadā pie Kadagas attīrīšanas iekārtām;
  • Siguldas novada pašvaldības “Zemdegās”;
  • Liepājā, Ezermalas ielā 11.

Esam par sakoptu un ilgtspējīgu vidi!