Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Saistībā ar celtniecības materiālu izmaksu pieaugumu RNP saskata apdraudējumu ALTUM ēku komplekso renovācijas projektu realizēšanai

2021-09-01

Šogad būvniecības nozarē strauji kāpušas būvmateriālu cenas, kas rada riskus un var ietekmēt ne tikai projektu būvniecības stadiju, bet arī visu to kopumā. Pēdējo iepirkumu rezultāti par būvniecības darbiem un būvmateriālu iegādi parāda novērojamu būvmateriālu cenas paaugstināšanās tendenci, būvmateriālu trūkumu valstī, kas būtiski ietekmē būvniecības darbu izmaksas (pārsniedz iepriekš plānotās par 25% – 30%), kā arī samazinājies ieinteresēto pretendentu skaits – ir iepirkumi kuros tiek saņemti tikai 1–2 piedāvājumi.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) Daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmas ietvaros strādā ar AS “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” (ALTUM) 112 projektiem, kā arī paralēli ar Rīgas domes līdzfinansējumu Dzīvojamo ēku bīstamības novēršanai un būvmantojuma saglabāšanai. Līdz ar to esošā situācija ir būtiska RNP kā pasūtītājam, jo tuvākajā laikā tiek plānots izsludināt lielu skaitu iepirkumu būvniecības darbu veikšanai ALTUM Daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmas projektos. Taču ar esošo pretendentu apjomu ir neiespējami prognozēt iepirkumu rezultātus.

Izprotot gan esošo tirgus situāciju būvmateriālu nodrošinājuma un cenu līmenī, kā arī prognozējot iespējamos attīstības scenārijus, vienlaikus apzinoties, ka šīs pašas tendences radīs milzīgu ietekmi attiecībā uz būvniecības pakalpojumiem nākotnē, RNP aicina būvniecības nozares apvienību pārstāvjus, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Ekonomikas ministriju organizēt atklātu diskusiju par nozares attīstības perspektīvām nākotnē, pieaicinot visas iesaistītās puses.