Informācijas tālrunis: 8900

Sākts pēdējais posms avārijas seku likvidēšanā Melnsila ielā 2

2021-02-01

Rīt, 2021. gada 2. februārī, tiks uzsākti konstrukcijas nostiprināšanas darbi Rīgā, Melnsila ielā 2. Pēc gada nogalē notikušā sprādzienā un pēc tam ēkas bīstamo daļu demontāžas, tiks sākti ēkas nostiprināšanas darbi, kas ilgs vienu nedēļu. Tiek plānots, ka līdz ar nostiprināšanas darbu beigām varētu atjaunot arī satiksmi gar sprādzienā cietušo ēku.

Konstrukcijas nostiprināšanas darbu laikā tiks savilktas sprādzienā bojātās ēkas sienas, stabilizējot un nostiprinot potenciāli bīstamās ēkas daļas. Nostiprinot ēkas sienas, tiks novērsti iespējamie ārsienas nobrukšanas riski, kas varētu rasties. Pēc ēkas savilkšanas būs iespējams atjaunot satiksmi Melnsila ielā un veikt pilnvērtīgu būves ekspertīzi.

Valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: “Kopš eksplozijas seku likvidēšanas intensīvā darba pagājis mēnesis un nākamais posms sprādziena skartajā ēkā Melnsila ielā 2 ir ļoti būtisks no diviem aspektiem. Pirmkārt, pēc ēkas nostiprināšanas būs iespējams atjaunot satiksmi gar ēku. Otrkārt, ēka būs nostiprināta un eksperti varēs droši atrasties ēkā un pilnvērtīgi novērtēt tās tehnisko stāvokli, lai īpašnieki varēti objektīvi lemt par tās turpmāko likteni. Ekspertīzē tiks identificēts labākais un ekonomiski pamatotākais scenārijs.“

Jau tika ziņots, ka 2020. gada naktī uz 31. decembri Melnsila ielas 2 dzīvojamajā ēkā notika eksplozija, kā rezultātā tika konstatēts, ka deg daļēji nobrukušā nama augšējie stāvi un jumta konstrukcijas. Darbojoties SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) avārijas un tehniskajam dienestam, ēka tika norobežota un tika nodrošināta apsardze. Tāpat RNP speciālisti demontēja bīstamās daļas eksplozijā cietušajai mājai. Demontāžas darbi notika būvinženiera uzraudzībā. Kad demontāžas darbi tika pabeigti, mājas iedzīvotājiem bija iespēja no dzīvokļiem saņemt nepieciešamās mantas.