Informācijas tālrunis: 8900

Saulespuķu sēšanas akcija Ukrainas atbalstam

2022-05-25

Jau kopš 2022. gada marta visā Latvijā cilvēki pilsoniskās sabiedrības iniciētās akcijas “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu” ietvaros sēj un stāda saulespuķes, tādējādi paužot savu atbalstu Ukrainas tautai. Lai iespējas izteikt atbalstu Ukrainai šādā veidā būtu visiem, piemēram, daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, akcijas organizatori aicina ikvienu, kam ir brīva vieta saulespuķu dobei vai laukam, būt atsaucīgiem un atvēlēt saulespuķu sēšanai un audzēšanai īpaši atzīmētu zemes laukumu.

 

Atgādinām, ka nesaskaņota puķu dobju un apstādījumu ierīkošana dzīvojamās mājas kopīpašumā nav pieļaujama, jo dzīvojamās mājas kopīpašniekiem var būt atšķirīgs viedoklis par puķu dobju un apstādījumu kopšanu. Pirms saulespuķu sēšanas nepieciešams dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums – dzīvokļu īpašnieki kopsapulcē vai aptaujā ar 50% + 1 balsi lēmuši PAR šo darbu veikšanu. Lēmums jāiesniedz pārvaldniekam. Informācija, kā dzīvokļu īpašnieku kopība var pieņemt lēmumu, un lēmumu paraugi pieejami šeit.

 

Kā piedalīties akcijā:

  1. Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai pieņem lēmumu PAR saulespuķu iesēšanu dzīvojamās mājas teritorijā;
  2. Līdz jūnija vidum sēt saulespuķes zemē un lolot asniņu līdz izaug zieds. Sēt var savā piemājas dārziņā vai vietās, kur pievienota atpazīstamības zīme “Šeit ir vieta Tavai saulespuķei”.
  3. Dalīties ar savu saulespuķu sēšanas un audzēšanas pieredzi, kā arī savu saulespuķu dārzu fotogrāfijām sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #SaulespuķesUkrainai, #UkrainaEiropā un #VienotiEiropā.

 

Akcijas rīkotāji – Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā – ir pateicīgi visiem Latvijas iedzīvotājiem, iestādēm, uzņēmumiem un organizācijām, kas līdz šim jau ir iesaistījies un iesējis savu saulespuķi Ukrainas atbalstam.

 

Ar saulespuķu sēšanas un audzēšanas instrukciju var iepazīties šeit. Akcijas vizuālie materiāli, ko akcijas organizatori aicina izmantot savā komunikācijā un izplatīt tālāk, lai saulespuķes zied visās Latvijas malās, atrodami šeit: ej.uz/SaulespukesUkrainai.