Informācijas tālrunis: 8900

Šodien RNP sāks testa režīmā pieslēgt apkuri klientu dzīvojamām ēkām

2020-10-12

Šobrīd no SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) klientu puses nav novērojams paaugstināts pieprasījums pēc apkures pieslēgšanas. Taču, lai nodrošinātu ātru apkures pakalpojuma un apkures sistēmu stabilizēšanu vēl pirms strauji samazinās diennakts vidējā gaisa temperatūra, RNP šodien uzsāk apkures pieslēgšanu testa režīmā. Tas nozīmē, ka šīs nedēļas laikā RNP klientu mājas tiks sagatavotas apkures nodrošināšanai.

Ņemot vērā, ka atbilstoši laika prognozei šonedēļ vismaz divas dienas var sasniegt vai pārsniegt +12°C grādu atzīmi, dienas laikā radiatori var būt auksti, bet siltums dzīvokļos, atbilstoši automātiskā siltummezgla iestatījumiem, tiek nodrošināts tikai pēc tam, kad gaisa temperatūra nokrītas zem +12°C grādiem. Pirmā RNP pārraudzībā esošā ēka apkurei, pēc dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma tika pieslēgta apkurei 11. septembrī.

Gatavojoties šā gada apkures sezonai, tika veikta detalizēta aizvadīto apkures sezonu analīze, pilnveidojot uzņēmuma darbu. RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis uzsver: “Apkures pakalpojuma savlaicīga nodrošināšana ir nozīmīga visiem uzņēmuma klientiem, tāpēc septembra vidū valde pieņēma lēmumu segt visus iepriekšējās apkures sezonas parādus par siltumenerģiju, lai nekavētu siltuma pieslēgšanu RNP klientu mājās. Savukārt, lai pakalpojumu varētu nodrošināt bez aizķeršanās, visi siltummezgli bija gatavi apkures pieslēgšanai jau septembra sākumā.”

Apkures pieslēgšanu nodrošina vairāk nekā 200 RNP un PS “Siltumserviss Rīga” darbinieki, kuri apkures pieslēgšanu testa režīmā turpinās arī šīs nedēļas nogalē. Apkures pieslēgšana testa režīmā nozīmē, ka aktuālā informācija par pieslēgšanu sistēmu stabilizēšanas periodā ir tikai tehniskajiem darbiniekiem, tāpēc aicinām dzīvokļu īpašniekus iespēju robežās nenoslogot klientu centru operatorus, kuru rīcībā nav detalizētu plānu par konkrētu ēku pieslēgšanas un sistēmas stabilizācijas grafiku, jo šī informācija dinamiski mainās, atbilstoši faktiskajai situācijai.

Lielākā daļa RNP pārvaldībā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumapgādes sistēmu darbojas, pamatojoties uz automatizēto siltummezglu iestatījumiem, kas nozīmē, ka katrai mājai apkures sistēma regulēsies automātiski, atbilstoši āra gaisa temperatūrai. Uzsākot apkures sezonu, ir jārēķinās ar to, ka ēkai ir nepieciešams laiks, lai uzsiltu.