Informācijas tālrunis: 8900

Šonedēļ pabeigti visi plānotie liftu remontdarbi RNP apsaimniekotajās mājās

2020-12-04

Atbilstoši SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) izstrādātajam remontdarbu plānam ir pabeigti remontdarbi 28 liftos, no kuriem 15 gadījumos liftu ekspluatācija bija pārtraukta, tagad to atjaunojot. Vēl divu apturēto liftu darbība, kur nepieciešami apjomīgāki darbi, tiks atjaunota līdz 2020. gada 16. decembrim.

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis uzsver: “Pārvaldīšanas pakalpojuma sniedzējs nedrīkst pieļaut situāciju, kurā daudzstāvu māju iedzīvotāji ilgstoši tiek atstāti bez lifta vai citiem svarīgiem pakalpojumiem. Ja ir problēma, tad tā ir jārisina, nevis “jāpaslauka zem tepiķa” vai jāmeklē attaisnojumi jautājuma nerisināšanai. No pavasara neatrisināto liftu remontu problēmu jaunā uzņēmuma vadība saņēma no iepriekšējās valdes. Liftu bojājumi būtiski ietekmēja senioru, jauno māmiņu un cilvēku ar veselības problēmām dzīves kvalitāti. Saprotot mūsu iedzīvotājiem radīto neērtību nopietnību, atradām ātru un tiesisku risinājumu samilzušajai problēmai.”

Skrupulozi izvērtējot iespējas, kā arī apzinoties, ar kādiem sarežģījumiem nākas saskarties klientiem, RNP apsaimniekoto  dzīvojamo māju liftu darbības atjaunošanas remontdarbus veic SIA “Liftu Alianse” esošā līguma ietvaros. Pēc defekta aktu un tāmju apstiprināšanas nepieciešamie remontdarbu tika uzsākti nekavējoši. Šonedēļ  28 no 30 liftiem, kam bija nepieciešami nekavējoši remontdarbi, tie ir pabeigti. No 17 liftiem, kuru darbība tika apturēta pilnībā, 15 liftiem darbība jau ir atjaunota, bet nākamo astoņu darba dienu laikā tiks pabeigti remontdarbi atlikušajiem diviem liftiem, kam nepieciešama visa celšanas mehānisma nomaiņa.

Šā gada pavasarī pēc domstarpībām ar SIA “Liftu Alianse”, vairākās RNP apsaimniekošanā esošajās mājās tika pārtraukta liftu darbība, jo nebija iespējas nodrošināt nepieciešamos remontdarbus un drošu šo liftu darbību. Apzinoties kādas būtiskas neērtības klientiem rada remontdarbu izpildes kavēšanās, RNP veica visus nepieciešamos darbus, lai pēc iespējas ātrāk varētu atjaunot liftu darbību. Laika periodā no jūlija līdz oktobrim tika rīkoti trīs iepirkuma konkursi par liftu remontdarbu veikšanu. Gan pirmais, gan trešais konkurss noslēdzās bez rezultātiem. Otrajā iepirkumā pieteicās tikai viens uzņēmums – SIA “Recept-Holding Lifts”. Noslēdzot līgumu ar uzņēmumu, tika uzsākti nepieciešamie remontdarbi 33 liftiem, kuru darbība tika pārtraukta līdz augustam.